KP SD 29.kolo: Sedlčany - Kunice

Tatran Sedlčany - FK Kunice 1:2 (0:1)

Mužstvo staršího dorostu vstupovalo do letošního soutěžního ročníku jako nováček Krajského přeboru a v podzimní části se herně trápilo. Důvodů bylo hned několik, od výrazné obměny kádru, nerozehranost, nepříliš vydařená letní příprava a celá  řada další faktorů měli za následek až 12.místo a především velké sestupové starosti.

V zimní přestávce ale odvedli všichni aktéři SD velmi poctivou práci a v jarní části zcela zaslouženě patří k nejlepším týmům celé soutěže.

V závěru této sezóny jsme zavítali k poslednímu týmu tabulky do Sedlčan, kde to vzhledem k dosavadním výsledkům měla být snadná záležitost. Opak byl ale pravdou. Domácí nastoupili do utkání hned se sedmi hráči dorazového roč.92, a dle slov domácích se snad poprvé od začátku sezóny „sešli“. Utkání tak mělo poměrně solidní úroveň a vůbec nic nenaznačovalo tomu, že hrajeme s posledním týmem tabulky.

Po opatrném začátku přišla série našich gólových příležitostí. Nejprve v 16.min napřáhl ke střele Plecitý, ale jeho tečovaná střela orazítkovala tyč domácí branky. O tři minuty později hlavičkoval Veverka a domácí gólman povedeným zákrokem vytěsnil míč na roh. Ovšem ve 21.min přihrál Čížek na rozběhnutého „Plécu“ a ten střelou o břevna otevřel skóre utkání 0:1. Ještě do poločasu si obě mužstva vypracovaly nejméně po dvou šancích, ale ve všech případech byli úspěšnější brankáři.

Do druhého poločasu jsme vstoupili poněkud volněji, jako bychom čekali, že se soupeř porazí sám a tak herní kvalita zápasu trochu opadla. Naopak ale přibylo gólových šancí. V 50.min vytáhl domácí brankář krásnou střelu Dana Prokše, která mířila přímo do šibenice sedlčanské branky. V 58.min naopak hrozilo nebezpečí před naší bránou, ale zcela volný hráč na zadní tyči naštěstí netrefil míč. V 78.min pálil Čížek opět pouze do břevna a tak přišly chvíle domácích. Nejprve v 82.min ještě zlikvidoval náš brankář sólo domácího útočníka, ale chvíli poté se dostali tři hráči za záda naší obrany a z hraniční ofsajdové situace vyrovnali na 1:1.

Vítězný gól zařídili v 88.min bratři Skálové. Mladší Michal vyvezl míč až do blízkosti pokutového území domácích, a starší Tomáš šťastnou střelou upravil na konečných 1:2 v náš prospěch.

 

Sestava:  Karlík J . - Anderle J., Hřivna V., Kačín P., Bříza L. - Pavelka J., Skála T., Prokš D., Plecitý T. (67‘ Skála M.) - Čížek T. (89‘ Chlubna P.), Veverka O.

 

Góly: 21‘Plecitý T.,  88‘Skála T.

Asistence:  Čížek T., Skála M.

ŽK:42‘Skála T.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem