KP SD 28.kolo: Rakovník - Kunice

SK Rakovník - FK Kunice 2:4 (0:1)

Starší dorost již odjížděl do Rakovníka naprosto v klidu a s vědomím, že ani případný neúspěch by neměl nic změnit na sestupové matematice, neboť poté co fotbalový svaz vydal prohlášení, že se ruší postupy z 1.A třídy, tak 45 bodů by mělo bohatě stačit na udržení se v soutěži. Proto jedinou starostí našich trenérů a hráčů bylo, abychom opět podali dobrý výkon a navázali tak na vydařená utkání z celé jarní části.

 

V Rakovníku nás přivítal soupeř, který disponuje nádherným sportovním areálem, bylo teplé slunečné počasí a my jsme se mohli těšit na hezký fotbalový zážitek.

V první desetiminutovce si oba týmy vytvořily hned několik gólových šancí. Již ve 3.min se po centru Prokše položil do střely Čížek, a odražený míč se snažil uklidit Plecitý, ale domácí brankář byl úspěšnější. Naproti tomu soupeř vážněji zahrozil v 5.min, ale naše obrana na poslední chvíli gólovou hrozbu odvrátila. V 8‘ a 9‘ min zahrával soupeř sérii několika standardních situací a míče lítaly nebezpečně blízko kolem naší brány. V 10.min nabil Čížek proti noze Skálovi a ten orazítkoval břevno Rakovnické brány.  Poté se hra trochu uklidnila a obě mužstva zlepšily činnost v obranné fázi. Do konce poločasu už byly k vidění pouze dvě gólové příležitosti a obě se odehrály před rakovnickou bránou. Nejprve v 25.min spálil tutovku Ondra Veverka, který ještě dělal kličku ležícímu brankáři, ale neuspěl. Jediný gólový moment tak nastal ve 39.min. Naprosto ukázková akce začala u obránce Břízy, následovala kolnice na Skálu, sklepnutí proti noze Plecitému a přesný centr usměrnil do brány Veverka 0:1.

I druhý poločas pro nás začal dobře a v 50.min nabil Pavelka Skálovi a ten střelou z dálky zvýšil na 0:2. Bohužel z dvougólového vedení jsme se neradovali dlouho a v 52.min soupeř snížil na 1:2. Ovšem v Rakovníku nám vycházela střelba ze střední a velké vzdálenosti a nádherným gólem z dobrých 30metrů rozvlnil sít Bříza a zvýšil na 3:1. V 70.min se soupeři ještě jednou povedlo vstřelit kontaktní gól na 2:3, ale poslední slovo měl Prokš a jak jinak než střelou z dálky upravil na konečných 2:4.

 

Sestava: Karlík J. - Bříza L., Kačín P., Příhoda P., Anderle J. - Plecitý T., Skála T., Prokš D., Pavelka J. - Veverka O., Čížek J.

Střídali:  Hřivna V., Chlubna P.

 

Góly: 39‘Veverka O., 50‘ Skála T., 62’Bříza L., 87’Prokš D.

Asistence: Plecitý T., Pavelka J.,

ŽK: Pavelka J., Bříza L.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem