KP SD 21.kolo: Čelákovice - Kunice

SK Union Čelákovice – Kunice 2:4 (1:1)

Tradičně rozpačitý vstup do utkání měl ukončit ve 12. minutě, svojí první jarní brankou, do sestavy se vrátivší Plecitý. Opak však byl skutečností. Mužstvo se celý první poločas trápilo, hře chyběl nápad, moment překvapení, čehož zdaleka ne odevzdaný soupeř dokázal využít, po naší lehkovážné chybě ve středu pole k  vyrovnávací brance.

 

Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním dosavadní stav utkání změnit ve svůj prospěch, ale i domácí vycítili šanci. Naštěstí, po faulu na Němečka, na půlící čáře Příhoda chytře rozehrál na Čapka do strany, ten prodloužil do prostoru na Šímu, který sklepnul A. Tůmovi a jeho střela z úhlu na zadní tyč skončila v síti soupeře – 2:1. V 60. minutě Jiroušek uplatnil poučku „když nevíš co s balónem, vystřel“ a z možná 20 metrů poslal přesný míč k pravé tyči branky domácích, na který brankář neměl šanci – 3:1. Zdálo se, že je po dramatu, jenže záhy po uklidnění z dvougólového vedení udělal hrubku náš brankář Němčanský. Tak dlouho váhal s rozehrávkou, až už v tísni trefil dobíhajícího soupeře, od kterého se míč odrazil přímo do sítě za jeho zády – 3:2. Definitivní jistotu zajistil až 15 minut před koncem Šíma, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou domácích a počtvrté poslal balón za záda brankáře soupeře. Značně vyčerpaný soupeř do konce utkání už jenom hájil důstojný výsledek.

 

Lukáš Liška, trenér SD: „Je to stále dokola. Proti soupeřům ze spodní poloviny tabulky se nám nedaří, mužstvo neumí uchopit otěže zápasu do vlastních rukou. Utápíme se ve zbytečně komplikované hře zakončené většinou zbrklou a nedůraznou koncovkou a tak tam kde si jiní vylepšují skóre, my bojujeme. Jarmark marností a veletrh zahozených šancí, to se mi zdá postihující. Jenže jak jsem řekl minule, body ze hřišť soupeřů jsou body z venku a tak ani dnes nemám v úmyslu hráčům něco vyčítat. Navýšení příslušných hodnot v tabulce dosáhli v maximální míře, jen doufám, že nás lepší soupeř (následuje Hořovicko) inspiruje k lepšímu hernímu projevu

 

FK Kunice: Němčanský – Andrle, Příhoda, Buček, Čapek – Jiroušek (85. Sochor), Tůma A. (75. Hradecký), Němeček, Plecitý – Šíma, Skála

 

Branky: 12. Plecitý, 55. Tůma A., 60. Jiroušek, 75. Šíma

Asistence: Čapek D.

Diváků: 20

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem