KP SD 20.kolo: Nymburk - Kunice

Polaban Nymburk – Kunice 0:1 (0:0)

Slovy trenéra Nymburku, soupeř se na nás připravil velmi dobře a k naší nelibosti se v jarní části sezóny i sešel v nejsilnější sestavě. Silové herní pojetí a dlouhé nákopy nám v prvním poločase dělaly problémy, snažili jsme se oplácet stejnou mincí, což naší hře nikdy neprospívá. Navíc někteří hráči jakoby se nedokázali nastartovat a tak zejména Štancl musel v obraně několikrát hasit vyložené šance soupeře.

Částečným problémem byl i hlavní rozhodčí, který si svoji nestrannost vyložil v mnoha fyzických kontaktech, slušně řečeno, podivně, k čemuž mu zdatně sekundoval i pomezní, který všechny rodící se šance na změnu stavu posuzoval jako postavení mimo hru. Nutno ale přiznat, že domácí v prvním poločase byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Proto jsme vcelku ochotně v poločase odcházeli do kabin za stavu 0:0.

Druhý poločas byl ve svém úvodu obdobou toho prvního. S přibývajícími minutami se však naše mužstvo, trochu opožděně, začalo probírat a herní taktovka pozvolna přecházela na naše kopačky. Záložní řada zpřesnila hru, obranná čtveřice konečně začala otáčet a zklidňovat hru a obraz utkání dostal jiný ráz. Domácí, kteří letos ještě nezískali ani bod začali bránit ten možný první, opustili střed hřiště a soustředili se víceméně na obranu s nahodilými výpady, které naše obrana dokázala zvládat vcelku bez problémů. Po jednom z nezáludných střetů ve středu hřiště se zranil Filip Tůma, kterého nahradil Kačín. Když už se obě strany pozvolna smiřovaly s bodovou dělbou, přišla 89. minuta, Příhoda zprava dlouhým nákopem posílá jeden z možných posledních balónů křížem do soupeřova vápna, všudybyl Šíma přizvedává a Prokšovi se daří v nastalém zmatku poslat míč za záda domácího brankáře. Ve zbytku utkání a nastavení ještě hlavní rozhodčí vnucuje domácím šanci k vyrovnání, ale marně.

 

Lukáš Liška, trenér SD: „Nebylo to vůbec jednoduché utkání, soupeř byl zarputilý a v osobních soubojích silovější. Navíc nám se v první půli nedařila kombinace a když, vše skončilo buď na složitém řešení nebo na zbrklosti. Za tři body ale mužstvo chválím, vyplatilo se hrát až do konce, jsem rád, že kluci nesložili zbraně. Výhra venku vždy potěší o trochu víc, její cenu zvyšuje i výkon rozhodčího“.

 

FK Kunice: Vávra Z. – Andrle J., Příhoda P., Štancl M., Čapek D. – Prokš D., Tůma F. (72. Kačín P.), Němeček P., Buček R. – Šíma O., Skála M.

 

Branky: 89‘ Prokš

Diváků: 35

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem