KP SD 13.kolo: SK Slavia Velký Borek - FK Kunice

SK Slavia Velký Borek - FK Kunice 3:4 (2:0)

Starší dorost se ve 13.kole utkal s nováčkem této soutěže s týmem SK Slavia Velký Borek. Soupeř  doposud získal pouhé 4 body a v tabulce mu patří poslední 16.příčka. Není třeba si nalhávat, že vítězství v tomto utkání bylo téměř povinností. Jak už to ale bývá,  rozdíly mezi prvním a posledním nejsou velké a žádný soupeř se neporazí sám.

Naši hráči sice vstoupili do utkání poněkud vlažněji, nicméně v úvodních 20-ti minutách nic nenasvědčovalo tomu, že bychom měli mít nějaké problémy. Dokázali jsme si vytvořit celou řadu velmi dobrých příležitostí a bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme první gól.  Skóre se poprvé měnilo ve 27.min, bohužel z pokutového kopu a do naší branky. Domácí se tak překvapivě ujali vedení 1:0. Tato branka poměrně výrazně změnila dění na hřišti. K našemu bídnému pohybu se navíc přidaly ještě chyby v rozehrávce, naproti tomu domácí hráči ožili a i oni si začali vytvářet brankové příležitosti. Výsledkem toho byl poněkud nešťastný, ale přesto druhý gól v naší síti. Ve 40.min došlo po centru před naší branku k důraznému souboji několika útočících a bránících hráčů a výsledkem toho bylo zranění našeho brankáře, který zůstal bezvládně ležet u pravé tyče. Rozhodčí však hru nepřerušil a domácím se tak podařilo po několika nevydařených odkopech dopravit míč do prázdné branky - 2:0.

V nezáviděníhodné situaci se ocitli naši hráči o poločasové přestávce, kdy jim trenéři sdělili své pokyny poměrně krátkým, za to emotivním a velmi důrazným způsobem. Jak se ale následně ukázalo, tak slova zřejmě dopadly na úrodnou půdu a naši hráči ve druhém poločase zlepšili svůj výkon. Ve 48.min se po centru Příhody prosadil Michal Skála a snížil na 2:1.  V 55.min se nám podařilo vyrovnat, ale rozhodčí avizoval postavení našeho hráče v ofsajdu a tak gól nemohl být uznán. Ovšem gól ze 60.min už byl naprosto v souladu s fotbalovými pravidly, z VPK centroval Skála a Příhoda hlavou vyrovnal na 2:2. V 68.min otáčí Martin Chalupník vývoj utkání a střelou z dálky upravuje stav na 2:3. Naše herní převaha pokračuje a Příhoda přidává v 72.min pojistku v podobě čtvrtého gólu - 2:4. Zdánlivě hotové a rozhodnuté utkání má další zápletku. V 79.min hl.rozhodčí nařizuje další poměrně přísnou penaltu (z našeho pohledu došlo k nedovolenému zákroku mimo pokutové území) a Velký Borek snižuje na 3:4. V závěrečných minutách ucítili domácí šanci, vrhli všechny síly do útoku a snažili se utkání alespoň vyrovnat. Vzhledem k tomu, že závěrečný nápor trval až do 95.min, tak konečný hvizd hl.rozhodčího  byl pro naše hráče vysvobozením a všichni jsme si mohli oddechnout a radovat se ze zisku všech tří bodů.

 

Sestava:  Bruna M. - Tůma A., Příhoda P., Buček R., Hradecký T. - Tůma F., Zaal J., Skála M. - Jiroušek R. (25‘ Brožek M., 93‘ Procházka Š.), Paclík D. (40‘ Chalupník, 89‘ Richter L.), Chlubna P.

 

Góly: 60‘ a 72‘ Příhoda P., 48‘ Skála M., 68‘ Chalupník M.

Asistence: Příhoda P., Skála M.

ŽK:  Zaal J., Příhoda P.

foto ze zápasu

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem