Napsali o nás

Fotbalisté se probudili do náročného dne. A těší se na čerstvého otce Baroše

Idnes.cz, 2. 9. 2009 
Do nejnáročnějšího dne před kvalifikačním zápasem na Slovensku se probudili fotbaloví reprezentanti. A už také vědí, kdy se k nim připojí útočník Milan Baroš, který v Turecku asistoval manželce Tereze při porodu syna Patrika.
Trénink české reprezentace
foto: ČTK

Trénink české reprezentace

Baroš dorazí za spoluhráči ve středu večer. Po přímém letu z Istanbulu přistane v Praze kolem osmnácté hodiny a pak ho vedoucí týmu autem odveze na zámek Štiřín, kde tým bydlí.

"Je dobře, že porod mají za sebou. Bude mít čistou hlavu, bude nabuzený, určitě mu to pomůže. A my ho přivítáme, jak se patří," říkal s úsměvem obránce či záložník David Rozehnal. "A samozřejmě musí něco dát do kasy."

Rozehnal to říkal novinářům ve středu po poledni, kdy měli reprezentanti za sebou první tréninkovou fázi.

Na útulném hřišti v Kunicích u Prahy nacvičovali herní varianty a standardní situace. Při nich se na trávníku vyžíval i Karel Brückner, poradce hlavního kouče Ivana Haška.

"Postupně to směřujeme k zápasu, i když je do soboty ještě čas. Něco jsme zvládli procvičit už před třemi týdny při minulém srazu," poznamenal Rozehnal.

"Zatím je to všechno lehčí, pomalu se rozjíždme. A odpoledne už čekám ostřejší trénink. Jsme uprostřed soustředění a tak je to vždycky," poznamenal David Jarolím, Rozehnalův klubový spoluhráč z Hamburku.

Fotbalisté od středy trénují za zavřenými dveřmi. Bylo to tak ráno v Kunicích a bude to tak odpoledne v pražském Edenu.

Ve vesničce za Prahou totiž místní divizní tým hraje 2. kolo domácího poháru proti Náchodu. A národní mužstvo se tak ze Štiřína vydá do pražských Vršovic.

A ostřejší tempo tréninku může být testem pro Tomáše Rosického, který od ledna 2008 kvůli komplikovanému zranění neodehrál ještě jedinou soutěžní minutu.

"Ale určitě se bude dělat hodně taktických věcí. A zkusíme si taky něco z toho, co budeme chtít hrát," dodal Rozehnal.

Zápas na Slovensku se blíží. Všichni reprezentanti vám řeknou, že se hraje o všechno. Výhra může zachránit špatně rozjetou kvalifikaci, k zahození nemusí být ani remíza.

"Ale všichni musíme myslet na tři body," zdůraznil Rozehnal. "Nálada je skvělá, ale víme, s kým máme tu čest. Snažíme se udržovat zdravou nervozitu a trochu napětí."

Ještě ve čtvrtek fotbalisté budou trénovat v Kunicích, odpoledne pak autobusem odjedou do Bratislavy. Je to poprvé, co ke kvalifikačnímu utkání neletí.

Ale je to také logický krok: než by se ze Štiřína dostali přes celou Prahu na letiště, po dálnici budou téměř už u Brna. A navíc se po utkání v Bratislavě nevrací do hlavního města, ale zamíří do Kroměříže, kde se budou připravovat na další kvalifikační duel. Proti San Marinu nastoupí příští středu v Uherském Hradišti.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem