Napsali o nás

Senzační Kunice: fotbalisté začali divizi remízou

Říčansko.info, 12.08.2008

FK KuniceKunice ukazují, že i v malé vesničce se může hrát zajímavý fotbal. O víkendu sehráli kuničtí fotbalisté první zápas v divizi - čtvrté nejvyšší soutěži v ČR!

A premiéra to nebyla pro FK Kunice špatná. V prvním zápase hned bodovaly, když v sobotu remizovaly s Teslou Pardubice 0:0.

Šlo o první zápas sezóny, kterou Kunice odehrají v divizi, kam loni postoupily ze středočeského přeboru.

Divize je přitom soutěž, o které si mohou všechny kluby na Říčansku nechat jen zdát. Například Říčany, které v minulém roce rovněž postoupily, uvidí letos fanoušci v I.B třídě, což je soutěž o tři úrovně níže, než ve které hrají Kunice. Divizi hrál říčanský tým naposledy v roce 1997.

Kunický zázrak

V obci Kunice žije podle oficiálních údajů pouze 746 obyvatel, fotbalovému klubu se ale daří.

Loňský rok byl nejúspěšnější v historii zdejšího oddílu, který funguje již 74 let. Kromě hlavního týmu postoupili ze svých soutěží i hráči všech dalších kunických mužstev, kromě dorostu, který se postupu vzdal.

Největší hvězdou Kunic je útočník František Koubek, který hrál v první lize například za Hradec Králové, Viktorii Žižkov nebo Blšany. V minulém ročníku vystřílel Kunicím tento 39letý matador postup 36 góly!

Senzační postup do divize, kam Kunice postoupily ze druhého místa krajského přeboru (první skončil Benešov), přinesl Kunicím i historický start v Poháru Českomoravského fotbalového svazu. V něm Kunice v červenci podlehly Písku po remíze 1:1 až po penaltovém rozstřelu.

Příští divizní zápas hrají Kunice doma v sobotu 23. srpna od 17 hodin s Dvorem Králové. Podívat se můžete i na stránky kunického fotbalu a rozpis utkání na webu fotbalového svazu.

Pohodlný fotbalový stánek

Kunice se mohou pochlubit sportovně – společenskou základnou, kterou tvoří v zahradě renovovaného zámečku nově vybudované "Sport centrum Na Zámečku", a také rozsáhlý fotbalový areál fotbalového klubu Tělovýchovné jednoty Kunice "Aréna H+H" v přírodním prostředí.

FK Kunice

"V Kunicích může být každý po právu hrdý na to, co se zde za poslední léta udělalo. Za ten obrovský kus práce. Dvě nádherná travnatá hřiště s umělým, krásná a útulná hospoda Orlí hnízdo nebo kvalitní umělá tráva s osvětlením," řekl pro klubový zpravodaj Radek Chadima, který má brankářské zkušenosti i z první ligy.

Pohodlný areál v Kunicích na začátku prázdnin využil i reprezentační brankář Petr Čech pro natáčení reklamy.

 

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem