Napsali o nás

Trenér Rada hledá s fotbalovou reprezentací klid na zámku

Trenér české fotbalové reprezentace Petr Rada

Trenér české fotbalové reprezentace Petr Rada
foto: Petr Hloušek, Právo

Trenér Rada hledá s fotbalovou reprezentací klid na zámku

Už toho ví dost. Zápas Severních Irů se Skoty si prohlédl na videu, další videokazety má reprezentační trenér Petr Rada nachystané, do Bratislavy na premiérový duel třetí kvalifikační skupiny mezi Slováky a Severními Iry pošle v sobotu asistenta Šilhavého. „Hráči dostanou informací určitě dost a dost. U videa i při individuálních pohovorech,“ reagoval Rada na dotaz Sport.cz, když v úterý odpoledne přijel s národním týmem na první trénink do Kunic.

2. 9. 2008 18:37 Štiřín

V poledne se Petr Rada sešel se svými dvaceti vyvolenými v pražském hotelu Praha, po obědě se s reprezentací přesunul do zámeckého hotelu Štiřín kousek od Velkých Popovic, kde nacházeli fotbalisté azyl už za Chovancovy éry před osmi lety a kde se tentokrát chystají na vstup do kvalifikace o postup na mistrovství světa příští středu 10.září v Belfastu proti Severním Irům.

„Ale rozhodně nikoli proto, že bych chtěl mít hráče pod větším dohledem. Pravidla jsme si  jasně nastavili a platí stejně v dejvickém hotelu Praha, jako ve Štiříně,“ odmítl reprezentační kouč spekulace, že v zámeckém hotelu stranou od svodů velkoměsta své svěřence snáze uhlídá. „Ve Štiříně najdeme klid, na perfektním hřišti v nedalekých Kunicích perfektní podmínky pro přípravu. I trávník nám pokropí, když bude zapotřebí,“ dodával Rada.

Jankulovski trénink stihl

Na reprezentačním srazu se Radovi hlásili všichni až na Jankulovského. „Dostal pár hodin volno na vyřízení rodinných záležitostí,“ vysvětloval jeho absenci trenér, na odpoledním tréninku na perfektním trávníku divizních Kunic už ale italského legionáře k dispozici měl. I ostravský Svěrkoš lehký strečink absolvoval, i když si přivezl z pondělní ligové dohrávky proti Slavii menší svalové zranění.

„Všichni hráči jsou v pořádku, takže není důvod na nominaci cokoli měnit,“ pochvaloval si Rada, že tentokrát se národnímu týmu komplikace vyhnuly a on se tudíž nemusí k žádným korekturám uchylovat. „Vybral jsem dvacet nejlepších hráčů a jsem přesvědčen, že příští středu v Belfastu splní úkol který jsme si dali - úspěšně vstoupit do kvalifikace a probojovat se na mistrovství světa,“ pravil s úsměvem.

Trenér měl s Feninem pohovor

Od středy však bude mít ve Štiříně na trénincích v Kunicích hráčů jen devatenáct. „Fenin se připojí k jednadvacíctce a proto si ještě v úterý s ním a dalšími novými hráči Drobným a Slepičkou sednu a probereme všechny věci, o nichž jsem s ostatními mluvil už při srazu před Anglií,“ prozradil trenér, který se chce během nastávajících osmi dnů věnovat hlavně nácviku herních i standardních situací.

Pochopitelně i obranných, které jeho svěřence v přípravním duelu proti Anglii zradily, neboť po nich inkasovali dva góly. „Využijeme každé minuty, abychom se posunuli dopředu. V Kunicích k tomu budeme mít optimální podmínky. V sobotním modelovém utkání s Českými Budějovicemi na pražském Strahově ale také,“ sliboval Petr Rada.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem