Napsali o nás

Pro Baroše je Turecko a Galatasaray zapovězené téma

Milan Baroš s dresem Galatasaray Istanbul

Milan Baroš s dresem Galatasaray Istanbul
foto: Ibrahim Usta, ČTK/AP

Pro Baroše je Turecko a Galatasaray zapovězené téma

Přestoupil k Bosporu, ale na téma Galatasaray se reprezentační útočník Milan Baroš bavit odmítá. Natož aby se svěřil, co pro něj přestup do Galatasaray Istanbul znamená, jak ho v tureckém klubu přijali, jaké bylo shledání s bývalým spoluhráčem z Liverpoolu Kewellem... „Ke klubu nic říkat nebudu," zopakoval Milan Baroš během středečního rozhovoru několikrát.

3. 9. 2008 15:27

Můžete prozradit své první dojmy z angažmá v Galatasaray Istanbul?

Bez komentáře, jen k reprezentaci.

Klub vám to zakázal? Fanoušky by vaše první pocity a dojmy zajímaly...

Jsem na reprezentační akci, tak se bavme jen o nároďáku.

Trenér Rada po vašem přestupu do Turecka řekl, že je potěšen, neboť změna prostředí vám určitě pomůže. Jak to vidíte vy?

To nedokážu říct...

Cítíte se dobře?

Je teprve začátek sezóny. Ale po dlouhé době jsem absolvoval celou letní přípravu bez zranění, dva měsíce jsem poctivě pracoval a nevynechal jediný trénink. To mi prospělo.

Jak se vám s reprezentací líbí ve venkovském prostředi Štiřína, kde bydlíte na zámku, a Kunic, kde trénujete?

Prostředí je tady krásné, tréninkové podmínky ideální. Je to zase něco trochu nového a všichni to vítáme.

V národním týmu skončil Jan Koller. Počítáte s tím, že na vás teď bude v útoku větší tíha? Jste z útočníků služebně nejstarší...

Tak bych to neviděl. Já nikdy neprohlašoval, že potáhnu tým svými góly. Chci pro mužstvo odvést maximum a je jedno, jestli budeme vyhrávat 1:0 a góly dají obránci. Samozřejmě budu rád za každou branku, ale na prvním místě jsou výsledky týmu.

Jaká podle vás bude reprezentace bez Kollera?

Všechno jednou začíná a končí... Dino znamenal pro nároďák strašně moc, nastřílel spoustu gólů. On se rozhodl, že z rodinných důvodů skončí, my to musíme akceptovat a říct mu velké díky. Ztráta to je, ale do padesáti tady být nemohl...

S Kollerem jste bývali elitní útočná dvojice. Už jste přemýšlel nad tím, s kým teď asi budete nejčastěji nastupovat?

Na tohle těžko mohu odpovídat, je to otázka pro trenéra. Jsem jen jeden z týmu. Záleží, zda se trenér rozhodne hrát na jednoho nebo dva útočníky, jestli tam budu já, Svěrkoš nebo Slepička. Tohle neřeším. Nejdůležitější pro nás všechny je uspět v kvalifikaci a postoupit na mistrovství světa. To je prvořadé.

Co vám chybí k Milanu Barošovi z roku 2004, kdy jste na mistrovství Evropy v Portugalsku táhl tým svými góly? Šplháte zase zpátky na vrchol?

Ve fotbale zažijete vrcholy i propady. Co bylo bylo, co bude bude. A já se na to těším. Žít z Portugalska rozhodně nechci.

Jak se těšíte na start kvalifikace?

Těšíme se všichni a víme, že nás v Severním Irsku nic lehkého nečeká. Skoro všichni jejich reprezentanti hrají první nebo druhou anglickou ligu, kvalitu určitě mají. V poslední kvalifikaci se drželi dlouho nahoře a nezvládli až ten závěr. My musíme podat alespoň takový výkon jako v Anglii.

Budete na dálku sledovat výsledky trenéra Brücknera s rakouskou reprezentací?

Rakousko bych asi normálně nesledoval, ale takhle určitě ano. Trenér začal výborně a přeji mu, aby v tom pokračoval. Vždycky jsme spolu měli výborné vztahy a taky jsem mu hned k novému angažmá blahopřál. Pro český fotbal toho udělal strašně moc a budu mu držet palce.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem