Napsali o nás

Jarolím se dokáže vcítit do Rosického pocitů. Také rok marodil a nekopal!

David Jarolím hovoří s novináři před tréninkem fotbalové reprezentace.

David Jarolím hovoří s novináři před tréninkem fotbalové reprezentace.
foto: Petr Horník, Právo

Jarolím se dokáže vcítit do Rosického pocitů. Také rok marodil a nekopal!

Může srovnávat. Vžívat se do pocitů Rosického. Do velkého očekávání, s nímž je reprezentační comeback legionáře z Arsenalu provázen. Když bylo Davidu Jarolímovi jedenadvacet, zažíval podobné martyrium, jako nyní Rosický. Těžké zranění kolena a rok bez fotbalu. Nejistota, co bude a jak se bude dál odvíjet jeho fotbalová kariéra...

2. 9. 2009 13:03 KUNICE

Ještě teď se otřese. Při štaci v bundesligovém Norimberku si těžce pochroumal koleno a rok marodil. A to mu bylo jedenadvacet! „Nic příjemného to nebylo, proto se dovedu vžít do Rosického pocitů a jeho rozpoložení. Já byl bez fotbalu rok, on půldruhého, takže pro oba byl návrat těžký. Hrozně těžký,“ vracel se po středečním tréninku na perfektně střiženém trávníku divizních Kunic devět let zpátky legionář ve službách německého Hamburku David Jarolím.

Stewarti skrytí pod břízami

Kolem Rosického se před klíčovým kvalifikačním duelem se Slováky točí úplně všechno. Každý jeho krok je sledován, každý pohyb monitorován. A to přesto, že kunický areál, v němž našel Haškův výběr azyl, je během tréninku přísně střežený. I na stráni za vzrostlými břízami a modříny se ukrývali stewarti v neonově zelených vestách, aby slovenské špehy a zvědy zadrželi.

„Ale z dosavadní přípravy se nedá vůbec nic vyčíst.“ uculoval se Jarolím. „Lehké tréninky, nácvik standardních situací, to je vše, co jsme zatím absolvovali. Proto se ani u Tomáše nedá vysoudit, jak na tom je. Snad ve středečním odpoledni,“ neodvážil se vůbec dedukovat, jak na tom vzývaný spasitel Rosický doopravdy je a zda se ve v sobotním večeru na bratislavském Tehelném poli objeví.

Tomáš je přece jen ve výhodě

„Prožívali jsme si něco podobného, ale Tomáš je přesto v trochu jiné situaci. Na mě tehdy v Norimberku moc a moc tlačili, abych už začal hrát. Byl jsem pod tlakem, nastoupit jsem musel, takže jsem naskočil do bundesligy zostra. Možná až moc zostra, neboť návrat jsem uspěchal. Rosa už má přece jen něco odtrénováno, dokonce i přípravné zápasy za Arsenal hrál,“ naznačil Jarolím, že by comeback reprezentační exkapitána  zase až takovou utopií být nemusel.

„Trenér přece jasně řekl, že by ho nenominoval, kdyby nebyl schopen nastoupit. Takže do zápasu podle mého naskočí. Určitě,“ vypálí ze sebe Jarolím, hned se však zarazí. „Ale i kdyby nehrál,  už jeho pouhá přítomnost je nároďáku prospěšná... Má velké jméno a hlavně - Slováci na něho nemají příjemné vzpomínky.“

Tým důležitější než jednotlivec

  

Haškova sázka na Rosického by ale s největší pravděpodobností znamenala, že kapitán Hamburku Jarolím zůstane v Bratislavě jen na lavičce mezi  náhradníky. Jako tomu ostatně bývalo pravidlem za Brücknerovy éry...

„To je život, na jednotlivce se nelze ohlížet. Zvláště v zápase, jaký nás čeká. Tým a nejsilnější sestava je důležitější, protože v Bratislavě musíme uspět, neboť teď je pro nás každé utkání finálové,“ zachovává Jarolím tvoř stoika.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem