Napsali o nás

Vítězství přineslo Benešovu po remíze Kunic titul přeborníka krajského přeboru

 21.6.2008 21:18, Benešovský den

Benešov/ Netradičním domácím zápasem v sobotu se rozloučili fotbalisté SK Benešov s ročním působením v krajském přeboru. Na zeleném pažitu si po přestávce poradili s třetím týmem soutěže a vítěze Středočeského poháru Sokolem Zápy. Díky remíze Kunic s Litolí 3:3 se tak stal Benešov díky skóre vítězem krajského přeboru.

SK Benešov – Sokol Zápy  3:1


V ne moc pohledném zápase se dostal v úvodu do šance Čáp, ale brankář byl u míče dříve, o chvíli později trefil Turek padáčkem břevno. Ve 13. minutě se již domácí diváci radovali, když Čáp jemnou tečí usměrnil do brány centr Turka. Ve 24. minutě prvně vystrčili drápky hosté – Hradeckého dělovka z trestného kopu prolétla děravou zdí, ale Plachý byl na místě. Vzápětí měl na druhé straně tutovku Čáp, ale hlavou z malého vápna přestřelil. Ve 36. minutě bylo vyrovnáno. Aktivní Slunečko zůstal v šestnáctce chvíli nehlídaný a s Plachým si poradil.


O poločasové přestávce se domácí dozvěděli, že Kunice remizovaly s Litolí, takže pokud by vyhráli, stali by se přeborníky krajského přeboru. Benešovští začali druhý poločas aktivně, Prikner na brankové čáře nedokázal protlačit míč do sítě a Žákova hlavička také gólem neskončila. Hosté kontrovali Stupkovou střelou z úhlu nad. V 71. minutě se domácí dočkali, když stoper Chomát lízl hlavou míč po trestném kopu Bubeníka – 2:1. Vzápětí nastřelil Páv na brankové čáře spoluhráče Žáka. Klid do benešovských řad přinesl v 88. minutě střídající Prikner, který po sóle přehodil brankáře. V závěru ještě sólo Páva chytil gólman Záp.


„Hosté ověnčeni výsledky v jarní části sezony začali ze zajištěné obrany a vepředu zlobili Slunečko se Stupkou, kteří byli pro nás neustálým nebezpečím. My jsme hráli bez pohybu, hodně jsme kazili a pokud jsme se dostali do šance, tak jsme i z loženky jakou měl Čáp branku přestřelili. Do druhého poločasu vnesl trošku náboj výsledek z Kunic, které remizovali a pokud bychom vyhráli, stali bychom se vítězi krajského přeboru. Dvěma góly jsme zvrátili výsledek na svoji stranu. Je to paradox. Špatně jsem zhodnotil náš výsledek v Berouně, který nám zajistil postup a dnes jsme hráli opět špatně, ale získali jsme první místo,“ dodal po utkání trenér v příští sezoně opět divizního Benešova Ladislav Fiala.


Branky: 13. Čáp, 71. Chomát, 88. Prikner – 36. Slunečko. Rozhodčí: Chovanec. Bez karet. Diváků: 150. Poločas: 1:1.

SK Benešov: Plachý – Drahota (60. Páv), Holub, Chomát, Křivohlavý – Žák, Pěknic (46. Koblasa), Bubeník, O. Štěpán – Čáp, Turek (46. Prikner).

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem