Napsali o nás

Čekání na Baroše, který je u porodu: fanoušci u hřiště popíjeli kozla

Idnes.cz, 1. 9. 2009
 
Na hřišti pod strmou strání, nad níž vykukují vzrostlé stromy, trénovalo dvacet českých fotbalistů. Ten jedenadvacátý v malebném kraji Josefa Lady chyběl.
Trénink české fotbalové reprezentace v Kunicích.
foto: ČTK

Trénink české fotbalové reprezentace v Kunicích.

Milan Baroš na soustředění národního mužstva ještě nedorazil. A to už za čtyři dny v Bratislavě vypukne zápas o všechno.

Elitní český útočník zůstává v Turecku, kde v pondělí večer hrál za Galatasaray. A teď řeší mimofotbalové starosti. V úterý odvezl manželku Terezu do istanbulské porodnice.

"Čekáme na zprávy," uvedl reprezentační mluvčí Petr Svěcený. Přesný čas Barošova příletu proto nelze určit.

A tak stovky fanoušků na prvním tréninku fotbalistů kousek za Prahou v Kunicích, kde se čeští hráči připravují, Baroše neviděli. Je návrat k velké zbrani nedávné minulosti, návrat k útoku Baroš - Koller, snad v ohrožení?

Je pravděpodobné, že Baroš zápas stihne.

Koller se do národního týmu po roce vrátil. Ale na perfektně připraveném trávníku dlouhou část přípravy sledoval, jak deset vyvolených nacvičuje rychlý protiútok.

Kováč, Sivok, Kadlec, Jankulovski rozehrávali z obrany. Hübschman, Rosický a Plašil ze zálohy posílali přihrávky do křídel, odkud Svěrkoš z levé a Štajner z pravé strany centrovali na zakončujícího Necida.

Právě Svěrkoš, Štajner, Necid a Koller jsou dalšími útočníky v kádru. Kdy k nim přibude Baroš?

Čeští fotbalisté se sešli v pondělí a v úterý v podvečer poprvé vyrazili na hřiště. Jediný otevřený trénink před kvalifikačním duelem v Bratislavě využilo k návštěvě odhadem pět stovek fanoušků z Kunic a okolních vesniček.

Když hráči kráčeli z autobusu k malým kabinám, prodírali se špalíry. Když Koller vycházel z nízkých kabin, musel se sehnout. Svěrkoš při nástupu z poloviny hřiště minul branku a udělal deset kliků.

Hráči na červených trikách ukázali velký nápis "Věříme!". I tak chtějí dát fotbalisté najevo, jak touží zachránit špatně rozjetou kvalifikaci.

"Všichni věříme, že na Slovensku vyhrát můžeme. Věříme, že na to mužstvo máme. Věříme, že máme na tři body a že můžeme uspět," řekl obránce Marek Jankulovski.

Než hlavní kouč Ivan Hašek ostře zapískal a trénink začal, fotbalisté se rozdělili do skupin a hráli bago. Pak už Hašek rozdal pokyny: rozcvičku vedl kondiční trenér Duffour, nácviky asistenti Bílek s Klusáčkem.

Všechno se založenýma rukama na prsou pozoroval ze středu pole Haškův poradce Karel Brückner, který v Kunicích vedl trénink áčka už před osmi lety. To byl ještě asistentem Jozef Chovance.

Když pak skončila práce asistentů, došlo ke hře na dvě branky. A do ní se také nezapojili všichni. Například Rosický nejdřív spoluhráče pozoroval za brankou a pak diskutoval s bratrem, který stál na druhé straně hřiště za reklamními panely.

Po hodině a půl fotbalisté z trávníku odešli, diváci však kolem bílého zábradlí zůstávali. Popíjeli točeného kozla z nedalekých Velkých Popovic a klábosili. Od středy mohou už jen v restauracích, fotbalisté se začnou připravovat se zavřenými dveřmi.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem