Napsali o nás

REPREZENTACE TRÉNOVALA V KUNICÍCH

Blesk.cz, 1. 9. 2009

Rosický si odbyl lehký trénink. A šlo mu to
Foto: ČTK

Zraky zhruba třístovek fanoušků se dnes v Kunicích upínaly na jediného muže. Záložníka Tomáše Rosického, který se na místním hřišti připravoval s českou reprzentací na sobotní důležitý zápas proti Slovensku.

Autobus pomaloučku zajíždí do tréninkového areálu v Kunicích, o pár metrů dál už nažhavují své přístroje fotografové. Za tmavým sklem zářivě svítí červená bunda, která patří Karlu Brücknerovi.

Z autobusu poté vystupuje mezi prvními. Za ním hráči, kteří se chystají na trénink pod vedením kouče Ivana Haška.

Natěšeni nejsou jen fotbalisté, ale i fanoušci. Těch do Kunic dorazily zhruba tři stovky. Jsou zvědavi na jediného hráče. Možná toho nejdůležitějšího – Tomáše Rosického. Po dvou letech si oblékl tréninkové reprezentační věci a vstoupil na hřiště. Trénink začal.

Je nutno zmínit, že nebyl těžký. Trenéři pro hráče nepřipravili nic, z čeho by hráči plivali krev. Zhruba dvacet minut se fotbalisté rozcvičovali ve středovém kruhu. Pak se rozdělili do dvou skupinek. Jedna si kopala a „hrála“ s hlavním trenérem Ivanem Haška, druhá nacvičovala hru po křídlech.

Provizorní sestava měla jediného protivníka – brankáře Drobného. Na toho ve většině případech střílel jediný hrotový útočník Necid. Z levé strany centroval Svěrkoš, z pravé Štajner. Do stran posílali míče středopolaři Plašil s Rosickým. Pouze na oko operoval na místě defenzivního záložníka Hübschman.

Ve stoperské dvojici, kterou zblízka dirigoval Michal Bílek, spolupracovali Kadlec a Sivok. Levou stranu obsadil bez překvapení Jankulovski a tu pravou Kováč. Ale jen proto, že Grygera nemohl. Opodál se připravoval individuálně.

Míče létaly z jedné strany na druhou. Když se do zakončení nedostal Necid, nahradil ho i Rosický. Ten vypadal celkem v pořádku. S míčem si rozuměl pořád stejně. Uměl ho podržet, přihrát na krátko i vzduchem. Ani mu nedělalo problém najít spoluhráče efektním pasem.

Žádný jeho pohyb ale nebyl v rychlosti. Oblíbeného baga, který je plný osobních soubojů, se raději neúčastnil. Rychlé a opakované sprinty, přijdou na řadu až další den.

To už bude s týmem trénovat i útočník Milan Baroš, který musel v úterý odvést manželku do porodnice.

Úterní trénink mohl sice něco naznačovat. Trenér Ivan Hašek však chystá trénink za zavřenými dveřmi až na středu. Teprve v něm si ozkouší věci, s nimiž reprezentace vyběhne na Slováky.

Co připraví koučové dohromady s taktickým mágem Karlem Brücknerem slovenskému týmu za překvapení?

„Určitě na sobotu něco vymyslí,“ usmíval se šibalsky Marek Jankulovski.

Autor: Pavel Janega

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem