KP MŽ 17.kolo: Kunice - Sp.Příbram

FK Kunice – SK Spartak Příbram 3:1 (0:0)

Na první jarní zápas jsme museli vyrazit pro nezpůsobilý terén v Kunicích do Hrusic, kde na nás čekal soupeř z Příbrami. Všichni hráči si velmi dobře pamatovali podzimní porážku na půdě soupeře v Příbrami 7 : 2. Po dlouhé, intenzivní a náročné zimní přípravě měli všichni hráči velikou chuť zúročit svoji snahu a porážku tak soupeři oplatit.

Počasí bylo přímo ideální, teploty trhaly rekordy, čekalo se už jen na první hvizd rozhodčího. Od prvního okamžiku bylo na našich hráčích vidět odhodlání zvítězit a chuť hrát pohledný fotbal. Už v první minutě jsme měli obrovskou šanci, ale míč skončil těsně vedle tyče. Naši hráči nepouštěli soupeře do žádných nebezpečných akcí a naopak několikrát zahrozili před soupeřovou bránou. Hráli svoji hru, kontrolovali míč a hra vypadala jako skutečný fotbal, kdy využívali maximálně prostor po stranách a ukázkově si nabíhali a kombinovali. O poločase sám rozhodčí prohlásil, že ve srovnání s podzimem se naši kluci zlepšili minimálně o 100% a že je ze hry překvapen. Poločas tak skončil nadějně 0 : 0. V druhé polovině soupeř otevřel více hru, nejvíce asi zlobil příbramský brankář, který se vysouval až na polovinu hřiště a několikrát nepříjemně ohrozil naši branku. Byl nejvyšší čas uhodit na bránu soupeře. V 15 minutě po závaru před bránou se opřela do míče levačkou Natka Kodadová a přerostlému brankáři prolétl míč do brány - 1 : 0. V 25. minutě přidal po akci na levém křídle další branku Michal Kožner. Příbramští rychle rozehráli a jejich brankař sólem pronikl kolem všech našich hráčů až k bráně, kde nahrál volnému spoluhráči a ten snížil na 2 : 1. Byla 27. minuta druhého poločasu a byla by škoda přijít o 3 body. Naštěstí se podařilo krátce nato zvýšit skóre na 3 : 1, kdy Martin Štrajt mezi dvěma obránci pěknou střelou olízl pěšinku na hlavě dalšímu bránícímu hráči, který se snažil ještě míč vyrazit hlavou a zavěsil tak míč pod břevno. Krátce na to rozhodčí ukončil zápas a naši hráči měli oprávněně velký důvod k radosti. Poděkování patří nejen hráčům za předvedený výkon, ale i oběma trenérům, Jirkovi Novákovi a Matouši Staňkovi, kterým se podařilo přes zimu kluky skvěle připravit a posunout jejich výkony očividně dál. Uvidíme, jak se bude dařit v dalších zápasech.

 

Sestava FK Kunice: Urban - Bubeník, Liška, Kodadová, Kožner, Lutovský, Makovec, Mimra, Síkora, Škoda, Štrajt, Verbík

 

Góly: Kodadová N., Kožner M., Štrajt M.

 

Trenér: Staněk M.

Asistent: Štrajt V.

Diváků: cca 50

Hráno: So 17. 3. 2012 v Hrusicích

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem