přátelské utkání: Český Brod (U19) - TJ Kunice

Lukáš Štěpánek (vlevo) napadá soupeře s míčemČeský Brod (U19) - TJ Kunice 3:3 (1:2)

V úterý 14.srpna odehrál mladší dorost přátelské utkání s týmem SK Český Brod, který hraje v kategorii U19 1.A krajskou třídu. Vzhledem k tomu, že jsme měli k dispozici pouze 11 hráčů, tak nás doplnil Honza Boháč (1996) z mužstva staršího dorostu. V úvodních 20 minutách byl na našich hráčích vidět přehnaný respekt a „strach“ ze soupeře, který byl oproti nám starší a fyzicky vyspělejší.  

Pomalu jsme přistupovali k soupeři, vyhýbali jsme se osobním soubojům a tak domácí získali v úvodu utkání herní převahu. V 5.min měl soupeř první velkou šanci ke skórování, ale z dobré pozice přestřelil odkrytou bránu. Ve 13.min jsme odpověděli, do té doby jedním z mála našich protiútoků, a hned z toho bylo vedení 0:1. Ondra Ševčík zatáhl balon po pravé straně, před brankou našel Honzu Boháče a ten svou slabší nohou překonal domácího brankáře. Vedoucí gól nám pomohl a ve 20.min svým důrazem vybojoval míč Boháč, přihrál ho Honzovi Ševčíkovi a ten krásnou střelou z hranice šestnáctky zvýšil na 0:2. Bohužel v samotném závěru poločasu se prosadil soupeř po levé straně a zpětnou nahrávku před branku zakončil domácí hráč a upravil poločasový výsledek na 1:2.

Do druhého poločasu již nenastoupili dva naší zranění hráči (Honza Urban a Fery Strnad) a tak zbytek utkání jsme dohrávali pouze v deseti. Toho soupeř využil už po dvou minutách, kdy se prohnal přes našeho pravé obránce a střelu, kterou náš brankář pouze vyrazil, uklidil dobíhající hráč do odkryté branky 2:2. V 59.min byl faulován aktivní Boháč a díky této standardní situaci jsme se opět dostali do vedení. Kopta poslal prudký míč do nebezpečného prostoru před brankou, kde ho šikovně tečoval Ondra Ševčík a bylo to 2:3. Ovšem naše vedení mělo tentokrát jepičí život a hned o minutu později soupeř vyrovnal na 3:3. V samotném závěru měl ještě dvě velké příležitosti Ondra Ševčík, ale ani jednu nedokázal proměnit a tak utkání skončilo nerozhodným výsledkem 3:3.

 

Luděk Rublič, trenér ml.dorostu Kunice: „veškeré dobré pocity z utkání trochu kalí zranění dvou našich hráčů, kteří zápas nedohráli. Nechtěl bych v tomto případě nějak vinit soupeře z tvrdé nebo dokonce zákeřné hry, naopak chybu bych spíše hledal u nás, neboť zejména v úvodu jsme hráli velmi ustrašeně, báli jsme se osobních soubojů, na souboje jsme nebyli připraveni a  výsledkem toho bylo, že nás všechny kontakty se soupeřem velmi bolely. Jeden z prvních, kdo nastartoval naše mužstvo k dobrému výkonu byl Honza Ševčík, který si zaslouží pochvalu zejména za výkon v prvním poločase. Následně se přidali další, vyzdvihl bych práci Honzy Mohyly, samozřejmě Honzy Boháče a s přibývajícím časem byly hodně vidět i Tonda Rublič a Lukáš Štěpánek, kteří velice aktivně napadali hráče ve středu hřiště a týmu tak hodně pomohli. Z celkového pohledu můžeme být spokojení a tento zápas nám může hodně pomoc. Vždyť většina našich hráčů byla roč.98, navíc celý druhý poločas jsme odehráli v deseti a přesto jsme dokázali být v tomto utkání minimálně rovnocenným soupeřem. Všem hráčům patří velké poděkování “.

 

Sestava:  Paule J. - Mohyla J., Kopta F., Strnad F.(20‘ Štěpánek L.), Urban J.(ve 40‘ odstoupil ze zdrav.důvodů) - Rublič A., Souček P., Ševčík J. - Schiffler M., Boháč J., Ševčík O.

 

Góly: 13‘ Boháč J., 20‘ Ševčík J., 59‘ Ševčík O.

Asistence: Ševčík O., Boháč J., Kopta F.,

ŽK/ČK:  --

Trenéři:  Luděk Rublič, Jiroušek Radek

 

Foto ze zápasu

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem