KP MD 2.kolo: Tatran Rakovník - TJ Kunice

Míč se snaží získat Honza Ševčík (v červeném)Tatran Rako Rakovník - TJ Kunice 3:0 (2:0)

Druhé utkání letošní sezóny jsme odehráli v krásném sportovním areálu s nováčkem soutěže na Tatranu Rakovník. Jestliže jsme v prvním utkání měli dostatek hráčů, ale chybělo nám  několik registračních průkazů, tak tentokrát byla situace zcela opačná. Po administrativní stránce se nám podařilo zajistit vše potřebné, ale do Rakovníka jsme odjížděli pouze s 11 zdravými hráči.

 

Od úvodních minut se hrálo fyzicky poměrně náročné utkání ve kterém měli domácí mírně navrch. První gólová šance se zrodila v 8.min,  když náš obránce „šel“ zbytečně do skluzu, domácí útočník si posunul míč do strany a nechytatelnou střelou otevřel skóre 1:0.  O chvilku později se do dobré příležitosti dostal náš Schiffler, ale domácí gólman vyrazil jeho střelu na roh. Ve 13.min se dopustil náš poslední hráč individuální chyby a soupeř se tak trochu lacino dostal k dvoubrankovému vedení 2:0. Ve 28.min jsme měli velkou šanci ke skórování, Kuba Hosnedl šikovně prošel středem obrany, ale ve vyložené šanci ho zezadu zfauloval domácí Vitner, ovšem k naší nevoli obdržel pouze žlutou kartu. Nařízený VPK se mezi tyče nevešel. O chvilku později chybělo trošku toho sportovního štěstí Honzovi Ševčíkovi, který krásnou střelou překonal domácího brankáře, ale míč se odrazil od břevna na brankovou čáru a ven. Ve 38.min přehnal svůj důraz domácí kapitán Ivanov, který po tvrdém faulu na Strnada obdržel žlutou kartu. Bohužel to co se nám nelíbilo u domácích, tak jsme totéž sami předvedli  v závěru poločasu, když Kopta nepříjemně a hlavně nebezpečně fauloval domácího hráče, za což také po zásluze uviděl žluté ocenění.

Ve druhém poločase ubylo důrazných osobních soubojů, domácí se možná spokojili s dvoubrankovým vedením a my jsme se dostali více do hry. V závěru zápasu jsme i věřili, že pokud by se nám podařilo vstřelit kontaktní gól, že bychom mohli ještě utkání zdramatizovat, ale v 70.min přidali domácí pojistku v podobě třetího gólu a upravili tak na konečných 3:0.

 

Luděk Rublič, trenér TJ Kunice: „o soupeři jsme toho moc nevěděli a musím přiznat, že nás trochu překvapil svou vysokou kvalitou a to nejen v kategorii ml.dorostu, tak svou velkou sílu ukázali i ti starší. Přestože soupeř, stejně jako my, je složený především z hráčů ročníku 98, tak domácí hráči jsou fyzicky hodně vyspělý a navíc fotbalový. Např. pravý útočník Vejvoda dělal naší obraně velké problémy a tak je vítězství domácího týmu zcela zasloužené. My jsme neodehráli špatné utkání, ale bohužel jsme nedokázali proměnit žádnou z našich šancí, abychom utkání alespoň trochu zdramatizovali“.

 

Sestava: Paule J. - Mohyla J., Souček P., Strnad F., Kopta F. - Rublič A., Hosnedl J., Štěpánek L. - Schiffler M., Ševčík J., Ševčík O.

 

Góly:  --

ŽK: 40‘ Kopta F.

Rozhodčí: Vyhnanovský M. - Beran J., Fajgl P.

Trenéři: Rublič L., Jiroušek R.

 

Foto ze zápasu

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem