KP MD 6.kolo: SK Slavia Velký Borek - TJ Kunice

z utkání SK Slavia Velký Borek - TJ KuniceSK Slavia Velký Borek - TJ Kunice 1:2 (1:2)

Při pohledu na soutěžní tabulku by se mohlo zdát, že jsme v tomto utkání byli favority, ale rozhodně to tak nebylo. Soupeř, který je zatím bez bodu odehrál většinu utkání s týmy z čela tabulky, naopak náš los byl zcela opačný, přesto nás v tabulce dělily pouhé 4 body. Utkání se odehrálo na velmi dobře připraveném hřišti za ideálního fotbalového počasí.

 

Z pohledu gólů a tím i konečného výsledku se vše podstatné odehrálo mezi 21. a 27.minutou. Nejprve jsme nechali hodně času a prostoru domácímu hráči, který se z hranice velkého vápna trefil k levé tyči a otevřel tak gólový účet na 1:0. O pět minut později si na dlouhý balon za obranu naběhl Marek Schiffler a jedním kvalitním dotekem ho připravil pro svého spoluhráče Honzu Ševčíka, který vyrovnal na 1:1. Hned z následného útoku se ke střele dostal Filip Kopta a relativně lehkou střelou překonal domácího brankáře podruhé a upravil na konečných 1:2 v náš prospěch.

Přestože jsme po většinu utkání měli více ze hry a na rozdíl od soupeře jsme se daleko častěji dostávali k zakončení, tak je nutné přiznat, že s přibývajícím časem jsme se trochu obávali o dobrý výsledek, neboť protiútoky soupeře měli svou kvalitu a v případě jakékoli chyby hrozilo vyrovnání.

 

Luděk Rublič, trenér TJ Kunice: „jsem rád, že jsme utkání výsledkově zvládli. Po herní stránce to bylo průměrné utkání ve kterém jsme ale několikrát ukázali velmi pěkný přechod do útoku, kdy pomocí několika rychlých a hlavně přesných nahrávek jsme přehráli soupeře ve středu hřiště, bohužel poté chyběla kvalitnější finální fáze. V obraně jsme se nedopustili žádných hrubých chyb a tak se domácí hráči k zakončení příliš nedostávali. Přestože jsme v utkání neměli žádnou výraznou převahu, tak jsem přesvědčen, že naše vítězství je zcela zasloužené a spravedlivé.“

 

Branky: 26‘Ševčík J., 27‘ Kopta F.

Asistence: Schiffler M.

 

Sestava: Orlich L. - Mohyla J., Souček P., Strnad F., Štěpánek L. - Rublič A., Hosnedl J., Kopta F. - Schiffler M. (60‘ Konečný P.), Ševčík J., Ševčík O.

 

ŽK: --

Rozhodčí: Tichý L., Máj P., Šnýdr M.;

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem