KP MD 29.kolo: Sedlčany - Kunice

Tatran Sedlčany - FK Kunice 1:1 (1:0)

Předposlední utkání letošní sezóny jsme sehráli na hřišti Tatranu Sedlčany. Vzhledem k postavení obou mužstev v soutěžní tabulce by se mohlo zdát, že jsme v utkání jasným favoritem. Nicméně soupeř disponuje velmi kvalitním týmem mladších dorostenců, což jsme se mohli přesvědčit např.v přípravném utkání z úvodu sezóny.

Nelichotivé 12.místo je dáno především tím, že hráči MD velmi často nastupují v zápasech starších a pak již nezbývají síly na druhý zápas. Díky tomu jsme podzimní klání vyhráli doma vysoko 8:0. Ovšem tentokrát se mužstvo starších neuvěřitelně sešlo a v základu nastoupilo hned sedm hráčů roč.92 a pomoc z MD byla takřka bezpředmětná. Proto i kádr mladšího dorostu měl v tomto utkání svou kvalitu. 

Naopak náš tým si již několik kol před koncem zajistili nejhůře 3.místo a tak máme dostatek prostoru vyzkoušet si některé nové herní varianty. Proto v tomto utkání nastoupila celá řada hráčů na nezvyklých postech. Defenzivní hráči se posunuli dopředu, krajní obránce si vyzkoušel hru ve stoperské dvojici, ofenzivní záložník poznal jaké to je na kraji obrany, atd. Nutno přiznat, že většina hráčů mile překvapila a po celou dobu utkání jsme měli výraznou herní převahu. Bohužel v posledních utkáních máme problém s proměňováním šancí  a tak naše výsledky  zůstávají trošku za očekáváním.

Soupeř si za celý zápas nevypracoval žádnou gólovou příležitost. Jediné nebezpečí tak hrozilo po našich individuálních chybách, kterých jsme se dopustili v 15. a 28.min. Bohužel hned tu první dokázal soupeř potrestat a střelou z dobrých 45m přehodil našeho brankáře, který byl hodně venku z branky 1:0. Vše ostatní se již odehrálo před brankou domácích, ale Martin Chalupník neproměnil dvě velké příležitosti z 21. a 24.min, stejně tak si počínal i Kuba Zaal, který patičkou mířil pouze do brankáře. Ve 33.min střílel z nadějné pozice Procházka, ale opět jen do rukavic domácího brankáře. Vyrovnávacího gólu jsme se dočkali až v 68.min kdy Kuba Zaal našel přesným centrem zcela volného Skálu a ten svou tutovku proměnil 1:1. Největší šanci k otočení výsledku jsme měli pět minut před koncem, kdy si Chalupník posunul míč podél domácího brankáře, ten ho fauloval a hlavní rozhodčí po konzultaci s pomezním nařídil pokutový kop. Bohužel ani tentokrát jsme nebyli úspěšní a tak jsme nakonec dva body v Sedlčanech ztratili.

 

Sestava:  Karlík J. - Chlubna P. (72’Zadražil A.), Hradecký T., Richter L., Procházka Š. (55‘Brožek M.) - Zaal J., Tůma F., Skála M., Tůma A. - Chalupník M., Buček R.

 

Góly: 68‘ Skála M.

Asistence: Zaal J.

ŽK: 17‘ Skála M., 34’Zaal J., 36‘ Hradecký T., 71‘ Brožek M.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem