KP MD 28.kolo: Rakovník - Kunice

SK Rakovník - FK Kunice 3:2 (1:1)

V utkání 27.kola krajského přeboru mladšího dorostu jsme zavítali do krásného sportovního areálu SK Rakovník. Soupeř patří v letošní sezóně k jednoznačně nejstarším hráčům a i v tomto zápase se na hřišti představilo celkem 10 hráčů dorazového ročníku 94. Naproti tomu naše mužstvo je vyjma brankáře složeno výhradně z hráčů 95 a tak bylo jasné, že nás čeká velmi těžký zápas.

 

Hrálo se za úmorného vedra, kde síly velmi rychle ubývaly. V prvním poločase jsme navázali na dobré výkony z posledních zápasů a předváděli jsme pěkný fotbal. Proti fyzicky vyspělejšímu soupeři jsme působili fotbalovějším dojmem, lépe jsme kombinovali a povedlo se nám několik opravdu pěkných fotbalových akcí. Naproti tomu byl soupeř silnější v osobních soubojích a tak se hrálo vyrovnané utkání slušné úrovně.  V 15.min se domácí hráč prosadil po levé straně a odcentroval nebezpečný míč před naší bránu. Brankář Karlík se nedostal včas k míči a vysoký středopolař domácích hlavou pohodlně skóroval 1:0. Ve 31.min jsme zahrávali rohový kop a odražený míč uklidil do rakovnické branky Šíma 1:1.  

V tomto zápase nám chybělo několik výrazných opor a především neúčast Filipa Tůmy se ukázala ve druhém poločase jako klíčová. V první části ho ještě dokázal solidním výkonem nahradit Vašek Mlynář, ale ve druhém poločase začaly některým hráčům docházet síly a soupeř začínal mít postupně navrch. Důležitý okamžik nastal ve 47.min, kdy Štěpán Procházka vypustil souboj na polovině hřiště, domácí hráč ideálně načasoval kolmici mezi naše obránce a rychlonohý útočník své sólo gólově zakončil 2:1.  Vedoucí gól domácím hodně pomohl, naopak my měli značné problémy s pohybem. V 55.min jsme měli navíc trochu smůly, domácí hráč vystřelil lehkou střelu na naší bránu, ale obránce Tomáš Hradecký balón hlavou nešťastně přizvedl a ten skončil za zády našeho brankáře 3:1. Zdánlivě rozhodnutý zápas jsme ale dokázali zdramatizovat. V 60. a 62 min měl dvě obrovské šance Ondra Šíma, ale v prvním případě střílel přímo do připraveného brankáře a ve druhém případě ve snaze přehodit vybíhajícího gólmana přehodil i prázdnou bránu. Přesto jsme si v 70.min vytvořili přečíslení tři na jednoho a Šíma snížil na rozdíl jednoho gólu 3:2.  V závěrečných minutách jsme sice zatlačili soupeře na jeho polovinu, ale gólově jsme se už prosadit nedokázali.

 

Sestava: Karlík J. - Richter L., Drábek J., Hradecký T., Tůma A. - Brožek M. (54’Chlubna P.), Buček R., Mlynář V., Procházka Š. - Chalupník M., Šíma O.

 

Góly: 31‘ a 70‘ Šíma O.

ŽK: 35’Procházka Š.,43’Buček R.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem