KP MD 12.kolo: Kunice - Brandýs-Boleslav

Kunice - Brandýs-Boleslav 1:2 (0:1)

Zápas 12.kola nám mnoho radosti nepřinesl. Domácí utkání jsme prohráli 1:2, ale podstatně větší ztrátou je pro nás zranění našeho brankáře, pro kterého podzimní část předčasně skončila.

 

Utkání se hrálo na velmi těžkém a rozbahněném terénu a i když se obě mužstva snažily o kombinaci a rozehrávku, tak daleko větší úspěch slavila jednoduchost a síla. V úvodu utkání měl dvě nadějné příležitosti Martin Chalupník, ale v prvním případě ho nestačili doplnit spoluhráči a jeho zpětná nahrávka jen prosvištěla malým vápnem, ve druhém případě ho vychytal hostující brankář. V 6.min o sobě dali poprvé vědět hosté a hned z toho bylo vedení 0:1. Hostující útočník využil chybné „malé domů“ a podél vybíhajícího brankáře nasměroval míč do naší sítě. Šanci na vyrovnání měl v 11.min Hradecký,  ale mířil těsně vedle. O minutu později zlikvidoval gólovou šanci hostí náš Heřmánek.  Naší největší šanci v prvním poločase spálil ve 14.min Kuba Zaal. Rublič odcentroval z levé strany ideální balon na zadní tyč, kam si naběhl nikým nehlídaný Zaal, ale z „voleje“ trefil pouze brankáře. Klíčový, a pro nás velmi nešťastný,  moment celého zápasu přišel ve 20.min. Brankář Heřmánek chytal přízemní centrovaný míč, ale útočník hostí souboj „dohrál“ a trefil našeho brankáře do hlavy. „Pepa byl převezen neprodleně na vyšetření do nemocnice, kde lékaři potvrdili těžký otřes mozku. Bohužel pro Pepu podzimní část sezóny předčasně skončila. Věřme, že další vyšetření nepotvrdí žádná další poranění a Pepu co nejdříve z nemocnice propustí“. Vzhledem k absenci druhého brankáře se tak do brány postavil hráč Tomáš Hradecký. Závěr poločasu patřil jednoznačně soupeři. V posledních třech minutách si dokázali hosté vypracovat tři obrovské šance, ale ve 37‘ a 39‘ čaroval Hradecký, když předvedl dva skvělé zákroky a ve 40.min mířil hostující útočník těsně mimo. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:1.

 

Do druhého poločasu jsme vstupovali s velkým odhodláním zápas otočit a hned od úvodních minut jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu. Ve 43.min se na pravé straně prosadil Martin Chalupník a předložil čistou gólovou nahrávku pro Pavla Chlubnu, ale ten z malého vápna trefil pouze břevno brandýské branky. O čtyři minuty později chyběl krok Rubličovi, aby usměrnil Chalupníkův centr do brány. V 51.min uviděl hostující Tomáš Hubička druhou ŽK a musel předčasně do sprch. Z následného VPK odcentroval Lukáš Richter povedený míč na Brožka a ten tvrdou střelou vyrovnal na 1:1. V tu chvíli se zdálo, že máme otěže zápasu  pevně pod kontrolou a zbývalo nám takřka 30.min, abychom otočili vývoj utkání na svou stranu. Bohužel v 61.min přišel ojedinělý útok hostů, kdy z hraniční ofsajdové situace zaběhl hostující hráč za záda naší obrany a své sólo nadvakrát zakončil a upravil na 1:2. S postupem času se naše herní převaha ještě zvyšovala, ale ani šance Chlubny ze 66.min, tak ani dvě takřka gólové hlavičky Drábka a Kuby Zaala v samotném závěru gólem neskončily. Soupeř tak ubránil hubené vítězství 1:2 a z Kunic si odvezl všechny 3 body.

 

Hodnocení trenéra: „Brandýs je velmi kvalitní soupeř, se kterým jsme se už v letošním roce utkali potřetí a ani jednou jsme ho nedokázali porazit, přestože dnes jsme k tomu měli na rozdíl od dvou předešlých přípravných zápasů nejblíže. Samozřejmě že zápas velmi ovlivnila 20.min, kdy se střetli hostující útočník a náš brankář. Možná že to soupeř viděl jinak, ale nemohu se ubránit dojmu, že hostující hráč měl dostatek času vyhodnotit, že nemůže být u balonu dřív. Přesto šel do souboje nohama napřed proti ležícímu brankáři, který měl v momentě kontaktu balon ve své náruči. Myslím, že více Fair Play na úkor sportovního výsledku by jistě neškodilo. Zaskakující Tomáš Hradecký sice předvedl v bráně solidní výkon, ale bohužel chyběl v útoku, což nás zřejmě stálo body.“

 

Sestava: Heřmánek J. (22‘ Chlubna P., 70‘ Zadražil A.) - Brožek M., Drábek J., Tůma A. (70‘ Rezek M.), Richter L. - Rublič L., Tůma F., Procházka Š., Zaal J. - Hradecký T., Chalupník M.

 

Góly: 52‘ Brožek M.

Asistence: Richter L.

ŽK: --

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem