KP MD 18.kolo: Neratovice - Kunice

Neratovice-Byškovice – FK Kunice 4:4 (2:3)

K třetímu jarnímu utkání  jsme zavítali do Neratovic. S tímto soupeřem máme nelichotivou vzájemnou bilanci, kdy jsme z posledních čtyř utkání získali pouhý jeden bod. Zápas nebylo možné odehrát, na rozdíl od staršího dorostu, na přírodní trávě a tak se utkání MD hrálo na UMT. Bez rozdílu, zdali to pro někoho byla či nebyla výhoda, tak toto rozhodnutí bylo bohužel na úkor kvality fotbalu.

Velmi malé rozměry hrací plochy neumožňovali kombinační fotbal, naopak k vidění bylo spoustu osobních soubojů a časté přerušení hry.

Přestože mi nepřísluší hodnotit výkon rozhodčích, tak se nedokáži ubránit dojmu, že právě nepřesné výroky sudích měli za následek velmi emotivní atmosféru, s častými konflikty mezi hráči, a situace nejednou přesahovala únosnou hranici.

První sporný moment nastal v 10.min, kdy se Martin Chalupník dostal za záda neratovické  obrany, ale jeho samostatné sólo na poslední chvíli zastavil domácí stoper Pavlík, který ho zezadu stáhl za dres. Zcela nepochopitelně uviděl jen žlutou kartu. Ovšem z následného VPK se trefil Rublič a vstřelil úvodní gól utkání 0:1. Z vedení jsme se ale neradovali dlouho, neboť soupeř ve 14.min vyrovnal povedenou střelou na zadní tyč 1:1. V 16.min se domácí dopustili dalšího faulu v blízkosti jejich brány a Rublič i svůj druhý VPK nasměroval do sítě 1:2.  V 19.min se do vyložené šance dostal Pavel Chlubna a i když zakončení nebylo dle jeho představ, tak s přispěním domácího obránce zvýšil na 1:3. Ve 29.min zastavil Martin Brožek nedovoleným způsobem domácího útočníka, a po zásluze též uviděl žlutou kartu. Z následného VPK trefil domácí hráč tyč, míč se odrazil do blízkosti brankové čáry, a zřejmě nejlepší výhled měl hlavní rozhodčí, který jako jediný viděl, že míč přešel brankovou čáru a jeho následný hvizd znamenal snížení na 2:3. V samotném závěru prvního poločasu při nás stálo trošku štěstí, neboť soupeř dvakrát po sobě překonal našeho brankáře, ale dvakrát trefil pouze břevno naší branky.

Hned po změně stran se do gólové šance dostal Rublič, ale jeho střela na zadní tyč mířila jen těsně mimo. Ve 44.min se podobná šance naskytla Chalupníkovi a ten pojistil naše vedení na 2:4. V 64.min zahrával soupeř rohový kop. Na zadní tyči vyhrál hlavičkový souboj náš obránce, ale po nepřesné rozehrávce skončil míč za postraní čarou. Následně si všiml hl.rozhodčí signalizace jeho asistenta na pomezí a tak se vydal k němu. V tu chvíli asi nikdo z přítomných netušil, co je předmětem jejich dlouhé diskuze, až výsledný verdikt nás velmi překvapil. Hl.rozhodčí ukázal do našeho pokutového území a odpískal pokutový kop. Domácí nabídnuté šance využili a snížili na 3:4.  V 67.min se navíc dočkali vyrovnání, po rohovém kopu jsme špatně obsadili prostor před naší bránou a domácí hráč vyrovnal na konečných 4:4.

V 77.min rozhodčí ukončil utkání.

 

Hodnocení trenéra: „před utkáním jsme se netajili tím, že bod z Neratovic by byl pro nás zlatým. Nakonec jsme odjížděli s remízou 4:4, ale radost jsme určitě neměli. Především závěr zápasu byl hodně vyhrocený a vyhecovaný, k vidění byly situace, které na hřiště nepatří.

Přesto si myslím, že zlobit se můžeme pouze sami na sebe ! Častokrát jsme si stěžovali na domácí hráče, kteří dohrávali některé souboje velmi důrazně, ale mi jsme nebyli jiní a místo toho, abychom se soustředili na hru, tak jsme se soustředili na to, abychom se jim vyrovnali v důrazu a tak některé souboje připomínaly spíše oboustranné oplácení, než souboj o míč. Současně jsme si mohli oprávněně stěžovat na rozhodčí, kteří defakto dva góly zařídili naprosto sami,  ale opět, pokud bychom se věnovali hře nemohli jsme v Neratovicích ztratit dva body. Je potřeba si vzít i z takových to utkání ponaučení a vést hráče ke hře Fair play i ve chvílích, kdy cítí křivdu“.

 

Sestava: Heřmánek J. – Smužanica V., Brožek M., Drábek J., Hradecký T. – Rublič L., Procházka Š., Rezek M. (41‘ Richter L.), Mlčák Z., Chlubna P., Chalupník M.

Nehrál: Paclík D., Buček R., Šíma O.

 

Góly: 11‘ a 16‘ Rublič L., 19‘ Chlubna P., 44‘ Chalupník M.

Asistence: Mlčák Z.

ŽK: Brožek M., Richter L., Mlčák Z.

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem