KP MD 20.kolo: Polaban Nymburk - Kunice

Polaban Nymburk – Kunice 2:1 (1:0)

Utkání 20 kola jsme odehráli na hřišti Polabanu Nymburk a bylo to naše první jarní utkání, které jsme hráli na přírodní trávě.  Začátek zápasu byl zcela vyrovnaný a v úvodních 20-ti minutách si ani jedno mužstvo žádnou větší šanci nevytvořilo. Vše podstatné v prvním poločase se odehrálo mezi 24. a 32.minutou. Nejprve promarnil dobrou příležitost Štěpán Procházka, který v dobré pozici trefil pouze domácího brankáře.

O minutu později vyrobil obrovskou chybu v rozehrávce domácí brankář, když jeho pomalou přihrávku napříč velkým vápnem zachytil Pavel Chlubna a ocitl se sám před prázdnou bránou. Bohužel ani tato tutová šance gólem neskončila. Naproti tomu soupeř nakopl ve 26.minutě dlouhý míč za naší obranu, naši stopeři se po míči jen podívali a domácí útočník Martin Čuřík své sólo bez zaváhání proměnil 1:0. Šanci na srovnání měl ve 32.min Martin Chalupník, když gólovou přihrávku mu připravil Chlubna, ale Martin trefil pouze vybíhajícího brankáře.

Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení hráčů a věděli jsme, že je v našich silách zápas otočit. Hned po třech minutách se do gólové šance dostal Chalupník, ale ani náš nejlepší střelec domácího brankáře nepřekonal. V 54.min jsme se konečně mohli radovat z vyrovnávacího gólu, Matěj Rezek poslal centr do pokutového území domácích, Chalupník si šikovně zpracoval míč na prsa a střelou k tyči nedal nymburskému brankáři šanci 1:1. Od té chvíle se naše herní převaha ještě znásobila a bylo spíš otázkou času, kdy vstřelíme vítěznou branku. V rozmezí mezi 58. až 60.minutou jsme si dokázali vytvořit tři obrovské gólové šance, ale nejprve Matěj Rezek a Štěpán Procházka nedokázali trefit branku a pak Tomáše Hradeckého vychytal domácí brankář. A jak už to ve fotbale bývá „nedáš – dostaneš“. V 72.min udělal individuální chybu náš Kuba Drábek, kterému ve snaze zahrát malou domů míč nešťastně poskočil a místo toho poslal domácího útočníka do samostatného úniku. Ten nabídnutou šanci využil a zajistil svému týmu tři body a vítězství 2:1.

 

Luděk Rublič, trenér FK Kunice: „Prohrané utkání mě velmi mrzí, měli jsme spoustu příležitostí, a i kdybychom proměnili jen polovinu z nich, tak jsme museli v pohodě vyhrát. Na druhou stranu je nutné přiznat, že soupeř odehrál na rozdíl od podzimní části velmi dobré utkání a zejména útočná dvojice Martin Čuřík a Lukáš Dědek byla velmi nepříjemná a bylo nutné věnovat těmto hráčům zvýšenou pozornost. Současně bych rád poděkoval Zdeňku Vávrovi, který nám výrazně pomohl a to nejen v našem zápase, ale i v utkání staršího dorostu.“.

 

Sestava FK Kunice:  Vávra Z. – Brožek M., Hradecký T., Drábek J., Mlynář V. – Rezek M., Procházka Š. (72‘ Paclík D.), Mlčák Z., Richter L. (65‘ Šíma O.) – Chlubna P., Chalupník M.

 

Branky: 54‘ Chalupník M.

Asistence: M.Rezek

ŽK: Chlubna P., Procházka Š.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem