KP MD 23.kolo: SK Benešov - Kunice

SK Benešov – Kunice 3:1 (2:0)

Zápas 23.kola, které jsme odehráli na umělé trávě v Benešově, provázelo vyloženě letní počasí a teplota vzduchu se vyšplhala hodně vysoko. Bohužel těsně před utkáním jsme byli nuceni udělat dvě velmi podstatné změny v sestavě. Brankářská opora Zdeněk Vávra, který je u nás dočasně jako výpomoc z Dukly Praha, byl v zápase staršího dorostu vyloučen a tak do branky tak musel hráč Tomáš Hradecký.

Druhou čárou přes náš rozpočet bylo vyjádření Filipa Tůmy, který do utkání nemohl nastoupit, neboť pospíchal na oslavu narozenin.

Naše hra v prvním poločase nebyla zdaleka ideální. Vytvořili jsme si jen minimum šancí, které navíc většinou jen vyústili z chyb, než abychom soupeře vyloženě přehráli. Naproti tomu soupeř poměrně lacino přišel k prvnímu gólu, kdy lehká střela po zemi skončila v naší síti 1:0.  Nám se nepodařilo prosadit v útočné fázi a naopak přišel druhý gól domácích, kdy po centru z pravé strany skóroval na zadní tyči hlavou Martin Straka a zvýšil na 2:0.

O poločasové přestávce jsme hráčům nejvíce vytýkali, že hráči bez míče se nabízejí velice pozdě, mnohdy reagovali až na samotnou nahrávku, než aby si pohybem řekli o míč. Současně nám nefungoval střed zálohy, kde chyběl nápad a řada herních situací nebyla řešena správně.  To se ve druhé půli o poznání zlepšilo, navíc jsme změnili rozestavené hráčů a cca od 50 min jsme hráli na tři útočníky. Velice rychle jsme získali herní převahu a vytvořili si několik vyložených brankových příležitostí. Bohužel v jarní části je procento proměňování  našich šancí velmi nízké a tak místo toho, abychom zápas otočili v náš prospěch, tak cca v 50.min domácí zvýšili z ojedinělé šance na 3:0.  O pár minut později vykřesal jiskru naděje Brožek, který snížil na 3:1, ale jak se následně ukázalo, tak to bylo z naší strany vše.

 

Luděk Rublič, trenér FK Kunice: „stejně tak jako na podzim, tak i tentokrát jsme našemu soupeři podlehli, ale na rozdíl od prvního utkání, kdy jsem byl s naším výkonem hrubě nespokojen, tak dnes odjíždíme z Benešova sice bez bodu, ale s hlavou nahoře. První půle nebyla z naší strany dobrá, chyběla aktivita hráčů bez míče, navíc ve středu zálohy to úplně nesedlo Zdeňku Mlčákovi a tak šancí ke vstřelení gólu jsme měli pomálu. Druhá půle už byla výrazně lepší. Naprostá většina času se odehrála na soupeřově polovině a postupně s příchodem Kuby Zaala a Luďka Rubliče náš tlak výrazně sílil. Mrzí mě, že nedokážeme proměnit vyložené brankové příležitosti, kterých jsme měli ve druhém poločasu opravdu hodně, ale tentokrát mě prohra tolik nebolí, neboť především za výkon ve druhém poločase si kluci kritiku nezaslouží“   

 

Sestava FK Kunice:  Hradecký T. – Smužanica V., Drábek J., Mlynář V., Zadražil A. – Chlubna P., Brožek M., Mlčák Z., Richter L. (60‘ Rublič L.) – Paclík D. (52‘ Zaal J.), Chalupník M.

Ze zdravotních důvodů nehrál: Černý Z.

 

Gól: Brožek M.

Asistence: --

ŽK:  Richter L.

 

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem