KP MD 24.kolo: Kunice - Rakovník

Kunice – SK Rakovník 2:3 (1:3)

Ve 26.kole jsme se utkali asi s dosud nejlepším týmem jarní části, který právem patří k absolutní špičce krajského přeboru MD. K vidění bylo vyrovnané utkání, kterému nechybělo nasazení, agresivita a poměrně velké množství brankových příležitostí. Soupeř byl na rozdíl od nás produktivnější a tak asi zaslouženě zvítězil a připsal si všechny tři body.

Vstup do utkání se nám vůbec nepovedl. Ještě neuběhla ani celá minuta, když jsme nechali zcela otevřenou levou stranu hřiště a soupeři jsme tak darovali úvodní gól 0:1. V 8.min si na přetažený centr naběhl nikým nehlídaný Kuba Zaal, ale v dobré příležitosti vůbec netrefil míč. V 17.min si vypracovali hosté gólovou příležitost, ale náš brankář prudkou střelu vytěsnil na roh. Z následného rohu jsme inkasovali druhý gól 0:2. Neprodleně po druhé obdržené brance, jsme přenesli hru na soupeřovu polovinu a v následné minutě jsme si vytvořili dvě 100% gólové šance. Nejprve Kuba Zaal našel přesným centrem hlavu Chlubny, který sice nasměroval míč ideálně do levé šibenice rakovnické branky, ale hostující brankář předvedl nevídaný zákrok a vyrazil míč na roh. Rohový kop jsme rozehráli na krátko a Rublič připravil tutovku pro Mlčáka, který ale téměř z brankové čáry nedokázal dopravit míč do sítě. Gólu jsme se nedočkali ani ve 33.min, kdy Hradecký těsně před gólmanem hlavou tečoval centrovaný míč, ale rakovnický brankář byl opět pozorný.  Z následného protiútoku se opakovala situace ze 17.min, kdy soupeř poslal přesnou kolmici mezi naše obránce a krajní útočník zakončoval tvrdou střelou na bližší tyč. Naštěstí i tentokrát byl Vojta Němčanský pozorný a míč vyrazil. Čtyři minuty před koncem jsme měli možnost zahrávat VPK, Rublič místo centru překvapivě zvolil nahrávku proti noze Richterovi, který se nádherně trefil, ale hostující brankář Kraus opět reflexivním zákrokem vytěsnil míč mimo branku. Z následného rohu se hlavou prosadil Zaal a snížil na 1:2. Když už to vypadalo, že do kabin půjdeme s jednobrankovým rozdílem, tak pár vteřin před koncem první půle jsme ve snaze odkopnout míč „namazali“ soupeři a ten pěknou střelou z poza vápna přidal třetí gól 1:3.

Druhý poločas byl z našeho pohledu o něco málo lepší. Ve 46.min se na pravé straně uvolnil Brožek a připravil gólovou přihrávku pro Chalupníka, který snížil na 2:3. V 54.min měl vyrovnání na kopačkách Rublič, ale padající míč netrefil ideálně a střela slabší nohou mířila vysoko nad. Podobný konec měla i další příležitost ze 60.min, kdy finální nahrávka pod sebe nenašla svého adresáta. Nadějné šance na vyrovnání jsme měli ještě v 67.min, kdy v krátkém sledu po sobě zakončovali Mlčák i Kuba Zaal, ale bez gólového efektu. Naproti tomu hosté měli nejméně dvě velmi dobré příležitosti ke skórování. V jednom případě to byla přímá střela z VPK, která velmi razantně orazítkovala břevno naší branky a pak v 72.min, když náš brankář vyběhl hodně daleko ven z brány a hosté se přesto dostali k zakončení, ovšem střela do odkryté brány se mezi tyče nevešla. Utkání tak skončilo výsledkem 2:3 ve prospěch hostujícího týmu.

 

Luděk Rublič, trenér FK Kunice:bylo to vyrovnané utkání ve kterém si obě mužstva vytvořily přibližně stejné množství brankových příležitostí. Bohužel pro nás byl soupeř produktivnější a tak zaslouženě zvítězil. Ovšem v dnešním zápase mě více než neproměněné šance mrzí obdržené branky. To že jsme nedali gól je sice škoda, ale např. hlavičce Chlubny případně Hradeckého a nebo střele Lukáše Richtera nelze nic vytknout, tentokrát si spíše zaslouží uznání soupeřův brankář, ale naopak v případě obdržených branek, tak zde vidím chyby především v našich řadách. Všechny tři góly padly po našich zbytečných chybách a to si myslím, že zápas rozhodlo“

 

Sestava: Němčanský V. – Zadražil A. (74‘ Paclík D.), Drábek J., Hradecký T., Richter L. – Rublič L., Brožek M., Mlčák Z., Zaal J. – Chlubna P. (40‘ Procházka Š.), Chalupník M.

Nehrál: Heřmánek J.

 

Góly: 37‘ Zaal J., 46‘ Chalupník M.

Asistence: Rublič L., Brožek M. 

ŽK: 23' Richter L.

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem