KP MD 25.kolo: Kosmonosy - Kunice

SK Kosmonosy – Kunice 4:4 (2:4)

Ve 25.kole nás čekal další velmi těžký soupeř, který se díky lepšímu skóre nachází v tabulce o jedno místo před námi. I přes přetrvávající personální problémy jsme do utkání vstoupili aktivně a hned v první minutě měl dobrou příležitost Paclík, kterému ale ke vstřelení gólu chybělo půl kroku.

Pátá minuta přinesla dvě šance. Tu první jsme měli my, ale nedokázali jsme zužitkovat dobrou přihrávku od Zadražila. Hned v zápětí zahrozil soupeř z rychlého protiútoku, ale našeho brankáře nepřekonal. První gól se do statistik zapsal ve 12.min. Prudkou střelu domácích náš brankář ještě vyrazil, ale na následnou dorážku už nestačil 1:0. Dokonalý obrat se nám povedl v rozmezí mezi 21. a 22.min., nejprve poslal Zadražil střílený centr před bránu a odražený míč uklidil do odkryté brány Rublič 1:1 a hned v zápětí opět Zadražil nechal vyniknout Chalupníka, který své sólo proměnil 1:2.  Ve 26.min jsem šli do přečíslení tři na jednoho, ale k zakončení jsme se nedostali. Bohužel ve 28.min se prosadil domácí útočník individuálně proti přesile našich obránců a vyrovnal na 2:2. O dvě minuty později mohli jít domácí dokonce do vedení, ale svou šanci neproměnili. Závěr poločasu patřil našemu týmu. Ve 31.min skóroval David Paclík 2:3 a těsně před odchodem do kabin se po faulu na Chalupníka trefil z penalty Luděk Rublič a uzavřel poločasový účet na 2:4.

Do druhého poločasu jsme potřebovali tři hráče vystřídat. Luďka Rubliče stále trápí svalové zranění stehenního svalu, Hradecký měl v nohách už více jak hodinu zápasu za SD a po nemoci byl na dně se silami Viktor Smužanica. K dispozici jsme měli pouze Zdeňka Černého, který v 55.min nahradil Rubliče. Domácí tým si postupně vytvářel herní převahu, která s přibývajícím časem narůstala. Ve druhé části nám domácí dovolili  pouze jedinou gólovou příležitost, kterou ale v 66.min Tonda Zadražil neproměnil. Naopak soupeř se stále častěji dostával k zakončení a my jsme  řadu útočných akcí zastavovali pouze za cenu nedovolených zákroků.  Šest minut před koncem zápasu jsme se dopustili faulu na hranici velkého vápna a hl.rozhodčí posoudil tento zákrok jako penaltový a soupeř tak snížil na 3:4. V 76.min fauloval poměrně daleko od naší brány Kuba Zaal (po zásluze obdržel za tento faul ŽK), ovšem rozhodčí ponechal výhodu a odpískal až nešťastný moment na hranici našeho vápna, kde si domácí hráč šlápl na balon. VPK se tak kopal až z hranice vápna a domácí hráč se trefil naprosto perfektně a vyrovnal na 4:4.  Do konce zápasu zbývaly pouhé 4 minuty, ale domácí si za tuto chvilku vytvořili několik vyložených brankových příležitostí a jen díky skvělým zákrokům našeho brankáře jsme ubránili remízový výsledek.

 

Luděk Rublič, trenér FK Kunice: „bezprostředně po utkání jsme cítili velké zklamání, vždyť když 6 minut před koncem vedete o dva góly, tak ztráta bodů určitě mrzí, ale s odstupem času je nutné objektivně přiznat, že větší zklamání musí cítit domácí tým. Po vyrovnaném prvním poločase jsme sice vedli 4:2, ale ve druhém poločase nás soupeř jednoznačně přehrál  a klidně jsme mohli prohrát o tři branky. V závěru utkání nás hodně podržel brankář Vojta Němčanský, který předvedl několik skvělých zákroků a především díky němu si z Kosmonos odvážíme jeden bod. V první půli jsem byl nespokojen s činností naší obranné čtveřice, kde chybělo vzájemné zajištění a komunikace mezi hráči. Paradoxně to se ve druhém poločase zlepšilo, ale zase opadla aktivita v útočné fázi. Kraje zálohy se vytratili, ve středu hřiště jsme nepodrželi balón a útočníci se s míčem téměř nepotkali. Naproti tomu jsme se dopouštěli velkého množství faulů, což bylo vodou na mlýn pro domácí hráče. V konečném účtování tak můžeme být s bodem relativně spokojeni.“

 

Sestava: Němčanský V. – Smužanica V., Hradecký T., Brožek M., Richter L. – Rublič L. (55‘ Černý Z.), Zaal J., Mlčák Z., Zadražil A. – Chalupník M., Paclík D.

Nehrál: Heřmánek J., Drábek J. (ze zdravotních důvodů)

 

Góly: 21‘ a 40‘ Rublič L., 22‘ Chlapník M., 31‘ Paclík D.

Asistence: 3x Zadražil A, Chalupník M.,

ŽK: Mlčák Z., Zaal J.

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem