MD KP 27.kolo: Brandys Boleslav - Kunice

FK Brandýs Boleslav - Kunice 1:2 (0:0)

Ve 27.kole jsme se utkali s týmem FK Brandýs-Boleslav. Vzájemná bilance za poslední rok vyznívá jednoznačně ve prospěch našeho soupeře, který nás ve třech předešlých zápasech dokázal vždy porazit.

Dnešní utkání bylo poměrně vyrovnané a vzhledem k tomu, že se v posledních dvou minutách zápasu dvakrát měnilo skoré, tak považuji dnešní vítězství sice za zasloužené, ale především taky za šťastné.

V úvodu zápasu hrály obě mužstva velmi zodpovědně v defenzivní činnosti a tak se mnoho šancí neurodilo. První důležitý moment zápasu se odehrál přibližně okolo 23.min, kdy si domácí dokázali vytvořit sérii několika gólových příležitostí, kdy v krátkém sledu za sebou vyslali na naší bránu několik hodně nebezpečných střel. Brankář Heřmánek byl ale vždy na správném místě a v tento kritický moment udržel čisté konto. Ve 27.min se naopak na druhé straně šikovně uvolnil Brožek, dostal se do čisté gólové šance, ale následně byl zezadu zastaven dost nevybíravým způsobem, který ovšem hlavní rozhodčí posoudil jako dovolený.

Po bezbrankovém prvním poločase jsme vstoupili aktivně i do druhé části a energii do žil nám určitě vlila i 44.min, když Rublič proměnil volný přímý kop a ujali jsme se vedení 0:1. Přestože se jednalo o velmi povedenou a dobře umístěnou střelu, tak čisté svědomí asi nemá domácí brankář, který předvedl takový alá „házenkářský“ zákrok a vyslechl si tak kritiku domácích příznivců. Postupně jsme si vytvořili mírnou herní převahu a utkání jsme měli relativně pod kontrolou. V průběhu druhého poločasu se na hřiště dostali i Kuba Zaal a Štěpán Procházka, kteří z výchovných důvodů nenastoupili na začátku zápasu, a jejich příchod naší hru ještě více oživil. Měli jsme několik příležitostí, kdy jsme mohli přidat druhý gól a definitivně tak rozhodnout a našem vítězství. Bohužel v 78.min se domácí hráč dostal na dostřel k naší bráně, jeho první střelu ještě brankář Heřmánek vyrazil, ale následná dorážka už skončila v naší síti 1:1.  Asi každý kdo někdy hrál fotbal tak ví, co se nám v tu chvíli honilo hlavou. Naštěstí žádný smutek a zmar se nekonal. Ihned po rozehrání jme těžiště hry opět přenesli na polovinu našeho soupeře, Kuba Zaal se prosadil u levé postraní čáry, zpětnou přihrávkou pod sebe nechal odcentrovat Rubliče a následoval vítězný gól na 1:2 z kopačky Štěpána Procházky. Neprodleně po rozehrání rozhodčí Boček ukončil zápas.

 

Luděk Rublič, trenér FK Kunice: „další ze série těžkých a vyrovnaných zápasů, kde rozdíl mezi soupeři je minimální. V prvním poločase převládala opatrná a zodpovědná hra  obou týmů a obě mužstva si vytvořili po jedné gólové příležitosti. V úvodu druhého poločasu se nám podařilo skórovat ze standardní situace a psychicky jsme se dostali nahoru. Postupně jsme získávali převahu i fyzickou, kdy se jednak na hřiště dostali dva naši kvalitní hráči Zaal s Procházkou a současně soupeř trochu polevil v pohybu. V tu dobu jsme měli utkání rozhodnout a šance jsme na to určitě měli. Bohužel to se nám nepodařilo a naopak v samotném závěru jsme inkasovali vyrovnávací gól na 1:1. Štěstěna se ale tentokrát otočila na naší stranu a nám se podařilo dotáhnout utkání do vítězného konce.“

 

Sestava: Heřmánek J. - Smužanica V. (54‘ Zaal J.), Hradecký T., Mlynář V., Richter L. - Rublič L., Brožek M., Mlčák Z., Chlubna P. - Paclík D. (56’Procházka Š.), Chalupník M.

 

Góly: 44‘ Rublič L., 79‘ Procházka Š.

Asistence: Rublič L.

ŽK: --

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem