KP MD 1.kolo: FK Kunice - Mnichovohradišťský SK

FK Kunice - Mnichovohradišťský SK  1:2 (0:1)

První mistrovské utkání letošní sezóny jsme sehráli v domácím prostředí s týmem Mnichovohradišťského SK. Přestože jsme měli k dispozici všechny hráče, tak někteří do utkání nemohli nastoupit z důvodu neplatného členství ve FAČR.

Věděli jsme, že nás hned na úvod čeká těžký soupeř, který hraje takřka v totožném složení, jako v minulé sezóně.

Obě mužstva hrála velice zodpovědně v obranné činnosti a tak mnoho šancí k vidění nebylo. První nebezpečný moment nastal až ve 20 min, kdy Tonda Zadražil vystřelil pěkně z otočky, ale hostující brankář Bartoš se blýskl parádním zákrokem. Ve 27.min jsme ztratili míč ve středu hřiště, soupeř přešel do rychlého protiútoku a ujal se vedení 0:1. Ještě do poločasu měl šanci na vyrovnání Matěj Rezek, ale svou šanci nedokázal proměnit.

V úvodu druhého poločasu otálel hostující brankář s rozehrávkou, čehož využil Zadražil a nastřelený míč se odrazil do prázdné hostující branky 1:1.  V 58.min se zranil Lukáš Maršoun a po dobu ošetření jsme hráli chvilku o deseti. Soupeř svou krátkou přesilovku využil a po stříleném centru z levé strany poslal nechytatelnou střelu mezi naše tyče 1:2. V závěrečných minutách jsem především díky dlouhým nakopávaným míčům dostali soupeře pod tlak, měli jsme i několik velmi dobrých příležitostí, ale vyrovnávacího gólu jsme se nedočkali.  

 

L.Rublič, trenér FK Kunice: „jsme na začátku dlouhého cesty, mužstvo je úplně nové, je složeno z hráčů, kteří v jarní části působili v devíti různých týmech. Navíc po hráčích požadujeme nové věci a proto je potřeba čas, aby si vše sedlo. Samozřejmě, že na našem výkonu se mimo jiné projevila absence dvou klíčových hráčů, kteří bohužel do utkání nemohli nastoupit. Přesto bych utkání hodnotil relativně pozitivně. Řada věcí se nám dařila, oproti přípravným zápasům se postupně zlepšuje naše defenzivní činnost, naopak rezervy jsme měli v přechodové fázi, kdy po zisku míče jsme měli problém přejít kombinační hrou přes střed hřiště. V závěru utkání jsme se uchýlili k dlouhým nakopávaným míčům a i když jsme měli vyrovnání nadosah, tak soupeř své jednogólové vedení uhájil“

 

Sestava:  Němčanský V. - Souček P., Kopta F., Židlík V., Urban J. - Rezek M. (70‘ Korityák J.), Mlčák Z., Maršoun L. (60‘ Hofta J.) - Rublič L., Zadražil A., Richtr T. (41‘ Beneš J.)

 

Gól:  Zadražil A.

Asistence: --

ŽK:  --

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem