KP MD 2.kolo: SK Kosmonosy - FK Kunice

SK Kosmonosy - FK Kunice 5:2 (3:1)

Druhé utkání této sezóny jsme sehráli na hřišti fotbalového klubu SK Kosmonosy. K dispozici jsme měli tentokrát téměř kompletní kádr a tak jsme se chtěli presentovat nejen co nejlepším výkonem, ale pokusit se odvést si domů i nějaké body. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a v úvodních deseti minutách jsme na hřišti dominovali.

První gólovou šanci připravil již ve 2.min Klíma, který z úhlu poslal krásnou finální nahrávku před domácí branku, ale míč jen prolétl malým vápnem. V 10.min přišla studená sprcha. Jeden z našich nejzkušenějších hráčů chybně rozehrál ve středu hřiště a nabídl gólovou příležitost soupeři, který ji k naší smůle využil a ujal se vedení 1:0. Zápas byl oboustranně důrazný a rozhodčí tak musel častokrát přerušovat hru pro nedovolený způsob hry. Jeden z takových to soubojů se odehrál i ve 20.min v našem pokutovém území a domácí z penalty zvýšili na 2:0. V tu chvíli jsme ještě nepropadali panice, neboť bylo dostatek času s výsledkem něco udělat a náš herní projev rozhodně nebyl horší, než hra našeho soupeře. Ve 32.min si připsal asistenci i náš brankář Vojta Němčanský, který vykopl dlouhý míč, domácí brankář špatně odhadl odskok míče a do prázdné brány již pohodlně dorážel Tonda Zadražil 2:1.  Bohužel velmi obdobná situace se opakovala o pár minut později na druhé straně a my jsme tak domácím opět darovali dvougólové vedení 3:1, které už se do poločasové přestávky nezměnilo.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s jasným cílem, což bylo patrné na každém hráči. Hned v úvodu poslal hezký centr do vápna Rublič, ale Zadražil hlavou nezamířil přesně. Ve 43.min byl k vidění další závar před domácí brankou, ale nám se ani na dvakrát nepodařilo vstřelit kontaktní branku. Té jsme se dočkali o minutu později. Po nacvičené standardní situaci jsme snížili na 3:2. Akci gólově zakončoval Vojta Židlík. Ve 45.min se ke střele dostal Klíma, ale domácí brankář skvělým zákrokem podržel svůj tým. Snad největší šanci utkání měl v 53.min Rublič, který se ocitl sám před domácím brankářem, ale situaci řešil silou a míč se mezi tyče nevešel. Zřejmě rozhodující moment celého utkání nastal  v 57.min, kdy soupeř zahrozil po jednom z ojedinělých protiútoků a z hraniční ofsajdové situace zvýšil na 4:2. Diskuze některých našich hráčů nejen že na obdržené brance nic nezměnily, tak naopak ztráta koncentrace vedla o dvě minuty později k páte brance a soupeř tak uzavřel gólový účet na konečných 5:2..

 

Trenér L.Rublič, FK Kunice: „myslím si, že samotný výsledek je pro nás až příliš krutý. Neodehráli jsme úplně špatné utkání, ba naopak naše mezihra byla po většinu zápasu lepší než hra našeho soupeře, ale nedaří se nám proměňovat gólové šance a naproti tomu chybujeme v defenzivě a dostáváme laciné branky. Psychika těchto mladých hráčů není ještě natolik odolná a tak místo toho, abychom si v takových to chvílích slovem pomohli, tak hráči bohužel častěji volí slova kritiky a výtky, což dobrému výsledku neprospívá. Jinak, jak jsem již říkal, máme před sebou ještě hodně práce, a já mužstvu věřím.“

 

Sestava:  Němčanský V. - Souček P., Kopta F., Smužanica V. (60‘ Rezek M.), Urban J. (60‘ Korityák J.) - Židlík V., Klíma P., Mlčák Z. - Rublič L., Zadražil A. (73‘ Hofta J.), Richtr T. (45‘ Maršoun L.)

 

Góly:  32‘Zadražil A., 44‘ Židlík V.

Asistence: Němčanský V., Klíma P.

ŽK:  47‘ Kopta F.

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem