KP MD 4.kolo: ČLU Beroun – FK Kunice

ČLU Beroun – FK Kunice  3:4 (1:1)

Ve čtvrtém utkání jsme se utkali s týmem ČLU Beroun. Domácí vstupovali do zápasu jako jasný favorit, neboť ve stávající sezóně ještě neztratili ani bod, naopak nám se letos ještě nepodařilo bodovat. Ve prospěch domácích hovořila i vzájemná statistika,  kdy v Berouně jsme doposud hráli dvakrát a vždy jsme odjeli domů s debaklem.

Tentokrát jsme mohli jen překvapit, což se nám nakonec povedlo a získali první tři mistrovské body.

Již v 6.min se odhodlal Vojta Židlík ke střele ze střední vzdálenosti a udělal dobře, přízemní střela zapadla za tyč a vedli jsme 0:1. Z vedení jsme se ale neradovali dlouho, v 9.min zahrával soupeř rohový kop, míč se stočil na zadní tyč a z následné dorážky domácí vyrovnali 1:1.  Do vedení jsme se mohli vrátit v 19.min, ale svou velkou šanci neproměnil ani Mlčák, ani následně Tomáš Richtr, který trefil pouze tyč berounské branky. Do konce poločasu už byli k vidění pouze tři šance, za to všechny z kategorie „tutových“ a ve všech případech měl blíž ke gólu náš soupeř. Ve 22. a 33.min nás skvělými zákroky podržel náš brankář a ve 29.min jsme měli štěstí, neboť střela domácího hráče mířila těsně mimo. Do kabin jsme tak odcházeli za nerozhodného stavu 1:1.

V úvodu druhého poločasu měl dvě dobré příležitosti Rublič, ale na vedoucí gól to bylo málo. Naproti tomu v 52.min se pokusili naši stopeři vystavit soupeře do ofsajdu, na což bohužel nezareagoval krajní obránce a domácí se tak po samostatném sólu ujali vedení 2:1.  V 59.min chyboval soupeř v rozehrávce, míč zachytil Richtr a střelou na zadní tyč vyrovnal na 2:2.  V 66.min jsme se mohli potřetí radovat. Filip Kopta si naběhl na přesný centr od Rubliče a hlavou vstřelil třetí gól 2:3. Stejně jako v prvním případě, ani tentokrát  netrvalo naše vedení dlouho. Hned o dvě minuty později měli domácí obrovskou šanci, ale tu náš brankář David Červený ještě další skvělým zákrokem zlikvidoval. Ovšem sedm minut před koncem jsme nepokryli prostor u zadní tyče a domácí po VPK vyrovnali na 3:3.  Když už to vypadalo, že si obě mužstva rozdělí po bodu, tak v samotném závěru utkání vytvořili Mlčák a Hofta tlak na domácího obránce a výsledkem toho byl zisk míče a Hoftovo sólo na domácí branku  a konečné vítězství 3:4 v náš prospěch.

 

Luděk Rublič, trenér FK Kunice: „ z vítězství mám obrovskou radost, myslím že to kluci hodně potřebovali a že by nám to mohlo pomoci v naší další práci. Na druhou stranu nemůžeme toto jedno vítězství nějak přeceňovat, neboť jsme se v zápase dopustili celé řady chyb a výsledek mohl být taky klidně opačný. Dnešní utkání kluci odmakali až do samotného konce a tak zisk tří bodů je pro ně zaslouženou odměnou. Samozřejmě, že velký podíl na vítězství má i brankář David Červený, který nejméně ve třech případech chytil něco navíc“

 

Sestava: Červený D. – Urban J., Kopta F., Smužanica V. (38‘ Maršoun L.), Zadražil A. – Rezek M., Klíma P., Mlčák Z. – Rublič L. (78‘ Korityák J.), Židlík V., Richtr T. (62‘ Hofta J.)

 

Góly:  6‘ Židlík V., 59‘ Richtr T., 66‘ Kopta F., 78‘ Hofta J.

Asistence: 2x Rublič L., Mlčák Z.

ŽK: --

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem