KP MD 6.kolo: FK Kunice – Neratovice-Byškovice

FK Kunice – Neratovice-Byškovice 0:6 (0:0)

V 6.kole se utkaly dva týmy z opačných konců tabulky. Hosté se nachází jen díky horšímu skóre na 2.místě, naopak domácí mužstvo doposud získalo pouhé tři body. Již v prvním poločase soupeř svým výkonem potvrdil, že právem patří k absolutní špičce krajského přeboru. Přesto nám se podařilo hráče do utkání dobře připravit a v průběhu prvního poločasu jsme předvedli zřejmě nejlepší výkon dosavadní části soutěže.

Velmi dobře zafungovala nově složená obranná čtveřice, která se navíc mohla opřít o zodpovědný výkon záložní řady a stejně tak útočníkům nešlo nic vytknout. K vidění tak bylo velmi rychlé a fyzicky nesmírně náročné utkání založené především na zodpovědnosti a bojovnosti obou týmů. Výsledkem toho bylo minimum šancí, za zmínku snad stojí pouze jediná gólová šance, kterou měl náš Tonda Zadražil, ale ten ve 20.min utkání své sólo neproměnil. Bohužel v závěru poločasu byl navíc tvrdě atakován v jednom z osobních soubojů, za což sice uviděl hostující hráč žlutou kartu, ale následné vyšetření potvrdily otřes mozku a Tonda nám tak bude nějaký čas chybět.

O poločasové přestávce jsme hráče nejvíce nabádali, že druhá půle bude především o vůli a fyzické kondici, a že mužstvo, které vydrží běhat, tak to vyhraje. Naše slova se potvrdily. Již v úvodu druhého poločasu bylo ale na některých našich hráčích vidět, že síly dochází, což bylo taky důsledkem vedoucího gólu. Ve 47.min jsme zbytečně ztratili míč ve středu hřiště a místo okamžitého napadání jsme jen přihlíželi jak jdou hosté do přečíslení 0:1. Netrvalo to ani minutu a hosté přidali ve 48.min druhý gól 0:2. V 51.min skytla naděje, že bychom se mohli vrátit do zápasu, Kopta z pozice levého obránce si naběhl do křídelního prostoru, odcentroval a Hofta z „voleje“ snížil na 1:2. Bohužel naší radost překazil praporek pomezního rozhodčího, který signalizoval ofsajd. V 52.min přišel asi rozhodující moment, opět jsme špatně pokryli střed hřiště a soupeř se jednoduchou kolmou přihrávkou dostal za naši obranu. Náš stoper ve snaze zabránit gólu nechtěně zavadil o nohy útočníka a rozhodčí tak neměl jinou možnost než posoudit tento zákrok jako zmaření vyložené šance a udělil našemu hráči červenou kartu. V tu chvíli bylo jasné, že vrátit se do dobře rozehraného zápasu bude téměř nemožné. V 64.min navíc hosté přidali po standardní situaci třetí gól 0:3 a osudu zápasu tak bylo rozhodnuto. O smutnou tečku na tomto utkání se postaral L.Rublič, který v 61.min v přehnané bojovnosti fauloval hostujícího hráče, za což byl odměněn žlutou kartou a podobný zákrok předvedl i o čtyři minuty později a hrozilo, že se na stejnou kartu podívá ještě jednou. Rozhodčí však posoudil tento zákrok velmi citlivě a umožnil nám uvedeného hráče vystřídat. Bohužel lavička náhradníků již byla prázdná a tak jsme zbytek utkání dohrávali v s osmi hráči v poli. Hosté tak v závěrečných deseti minutách přidali další tři góly a upravili na konečných 0:6.

 

Luděk Rublič, trenér FK Kunice: „když prohrajete utkání tak vysokým rozdílem, tak asi nemůžete být spokojeni, přesto tento zápas ukázal i řadu pozitivních věcí. Ve srovnání s minulým týdnem, kdy jsme proti Čáslavi podali ostudný a naprosto netýmový výkon, tak musím říci, že mě velmi potěšilo, jak jsme hráče dokázali připravit do tohoto utkání. Nedá se říci, že bychom byli v průběhu prvního poločasu lepší než soupeř, ale v žádném případě jsme nebyli horší a na gólové šance jsme dokonce vyhráli 1:0. Obával jsem se, že bude těžké vydržet tak vysoké tempo po celý zápas a mé obavy se bohužel naplnily. Naše horší fyzická připravenost se podepsala pod úvodní dva góly a konec konců i následné vyloučení pramenilo z nedůslednosti ve středu hřiště. V závěru zápasu potvrdil soupeř svou vysokou kvalitu a zaslouženě zvítězil“.

 

Sestava: Paule J. – Kopta F., Klíma P., Smužanica V., Urban J. – Mlčák Z. (58‘ Korityák J.), Židlík V., Rezek M. – Rublič L., Zadražil A., Hofta J. (58‘ Richtr T.)

 

Góly: --

ŽK: 61‘ Rublič L.

ČK: 52‘ Smužanica V.

 

foto ze zápasu

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem