KP MD 10.kolo: FK Kunice - SK Rakovník

FK Kunice - SK Rakovník 1:2 (1:1)

V 10.kole jsme hostili dalšího velmi těžkého soupeře SK Rakovník. Přestože v letošní sezóně nás od sebe dělí 10 příček v soutěžní tabulce, tak na hřišti se opět odehrála velmi vyrovnaná bitva. Vzájemná bilance s tímto soupeřem je nesmírně vyrovnaná.

Ze čtyř dosavadních utkání jsme dvakrát vyhráli a dvakrát tomuto soupeři podlehli. Navíc všechny výsledky byly o jednom rozdílovém gólu a tak vzájemné skóre činilo před tímto zápasem 7:7.

Do utkání jsme vstoupili dobře, již v 8.min prolétl centrovaný míč z pravé strany nad hlavami nabíhajících hráčů, ale Rubličovi se povedlo přetažený centr udržet ve hře a vrátil míč zpět před rakovnickou branku, kde se nejlépe zorientoval Kopecký, který vstřelil první gól utkání 1:0. Hned o dvě minuty mohlo být naše vedení ještě veselejší, Rublič zachytil nepovedenou rozehrávku hostujícího gólmana, ale své sólo zakončil nepřesnou střelou vedle brány. Soupeř nás svým pohybem nutil k častým faulům a tak zahrával poměrně velké množství standardních situací. Jedna z těch nebezpečných byla k vidění v 16.min, ale naštěstí mířila těsně nad. V 17.min se presentoval skvělým zákrokem náš gólman, který reflexivně vyrazil gólovou střelu na roh. Ve 28.min pak Vojta předvedl zákrok „pro diváky“, kdy tygřím skokem chytil střelu k levé tyči a hned v zápětí dlouhým výkopem připravil šanci pro Tondu Zadražila, který svedl bohužel neúspěšný osobní souboj s rakovnickým brankářem.  Vyrovnání se soupeř dočkal ve 30.min, kdy se z VPK trefil do pravého horního rohu naší branky a bylo to 1:1.  Ještě do poločasu měli hosté jednu šanci, ale poločasové skóre se už neměnilo.

Do druhé půle jsme se pokusili hru zjednodušit a snáze tak překonat střed hřiště, kde měl soupeř větší kvalitu. Z toho pramenilo i naše častější zakončení a nejméně dvě velmi dobré příležitosti, ale ani Rublič ve 45. a ani Vojta Židlík z 54.min branku nepřidali. Naopak hosté si v 56.min vytvořili velmi nebezpečný závar před naší brankou, naštěstí bez gólového efektu. To ale neplatilo o akci ze 63.min, kdy jsme propadli ve středu obrany a soupeř tak obrátil vývoj utkání a upravil na 1:2 ve svůj prospěch. Závěr utkání jsme rozhodně nezabalili a naopak větší aktivitou jsme se tlačili do častějšího zakončení. Bohužel šance, které jsme si vytvořili jsme nedokázali proměnit a tak si soupeř odvezl z Kunic všechny tři body.  

 

Luděk Rublič, trenér FK Kunice: „přestože konečný výsledek 1:2 asi odpovídá předvedené hře a asi spravedlivě vyjadřuje poměr sil na hřišti, tak musím přiznat, že mě tato prohra velmi mrzí. Minimálně k bodu jsme měli velmi blízko a s trochou štěstí jsme mohli pomýšlet i na víc. Utkání jsme začali dobře a naše vedení bylo zasloužené. Soupeře jsme dostali do hry až našimi častými fauly, kdy jsme mu darovali velké množství standardních situací a tak postupně získal i herní převahu. Ve druhé půli se hra opět vyrovnala a obě mužstva měla několik velmi dobrých šancí. Bohužel gólem skončila jen jedna jediná a to v naší síti, tak nám nezbývá než pogratulovat soupeři a těšit se na další jarní bitvu v rakovnickém areálu.“    

 

Sestava: Němčanský V. - Kopta F., Smužanica V., Rezek M., Urban J. (55' Korityák J.) - Klíma P. (75' Maršoun L.), Židlík V., Mlčák Z. - Rublič L. (77' Hofta J.), Zadražil A., Kopecký P. (57' Richtr T.)

 

Góly: 8‘ Kopecký P.

Asistence: Rublič L.

ŽK: 41‘ Židlík V.

foto ze zápasu

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem