KP MD 11.kolo: Spartak Příbram - FK Kunice

Spartak Příbram - FK Kunice 2:4 (1:2)

V 11.kole se utkaly dvě mužstva ze spodní části tabulky. Domácí Spartak, kterému patří 15.příčka v tabulce hostil 12-té Kunice. Podle očekávání byl k vidění vyrovnaný zápas ve kterém obě mužstva chtěla získat tři body. V 10.min využil soupeř naší chyby v obraně a dostal se k nebezpečnému zakončení.

Náš gólman první střelu ještě vyrazil, ale na dorážku už nestačil a domácí se tak ujali vedení 1:0. My jsme poprvé dokázali ohrozit soupeřovu branku až v 15 min, ale i přes několik střeleckých pokusů se skóre ještě neměnilo.  Vyrovnání jsme se dočkali v 19.min. Tonda Zadražil vystřelil z hranice velkého vápna, příbramský brankář střelu pouze vyrazil a Rublič z dorážky vyrovnal na 1:1. Poté měli obě mužstva po jedné z šancí, ale v obou případech bez gólového efektu. Ve 37.min vymyslel gólovou nahrávku Lukáš Maršoun, když poslal hezkou kolmici mezi bránící hráče, Rublič využil své rychlosti a střelou na zadní tyč otočil výsledek utkání v náš prospěch 1:2.

Ve druhém poločase se hrál opět vyrovnaný fotbal, s tím rozdílem, že jsme si dokázali vytvořit daleko více gólových příležitostí než náš soupeř. Ovšem domácí byli produktivnější,  cca v 50 minutě využili naší chyby v rozehrávce a stejně jako v prvním případě i tentokrát vyraženou střelu dorazili do naší branky 2:2. Naštěstí se nám podařilo poměrně rychle odpovědět a Rublič v 55.min zkompletoval svůj čistý hattrick a upravuje na 2:3. Od té chvíle jsme měli několik vyložených brankových příležitostí, kdy jsme mohli naše vítězství pojistit, ale uklidňující branka ne a ne přijít. Domácí cítili šanci alespoň na vyrovnání a tak v samotném závěru podpořil ofenzívu i příbramský brankář. V 80.min se u půlící čáry zmocnil míče Rublič, místo dalekonosné střely do prázdné brány přihrál do strany Klímovi, jehož střela sice skončila na tyči, ale dorážku do prázdné branky obstaral Zadražil a upravil na konečných 2:4. Současně se vstřelenou brankou rozhodčí utkání ukončil.

 

Luděk Rublič, trenér FK Kunice: „rozhodně to nebylo snadné utkání, v úvodu byli domácí aktivnější a hrálo se především na naší polovině a tak vedení Příbrami bylo zasloužené. My jsme se do zápasu dostali až cca po čtvrt hodině hry a ještě do půle se nám dvěma góly podařilo vývoj utkání otočit. Ve druhém poločase jsme sice neměli žádnou výraznou převahu, ale na rozdíl od soupeře jsme si vytvořili velké množství gólových šancí a pokud bychom alespoň některé z nich proměnili, tak výsledek mohl být výrazně vyšší. Bohužel utkání tak bylo až do poslední minuty otevřené, neboť pojistka v podobě čtvrtého gólu přišla až v samotném závěru.“

 

Sestava: Němčanský V. - Kopta F., Klíma P., Smužanica V. (69‘ Korityák J.), Urban J. - Mlčák Z., Židlík V., Maršoun L. (40‘ Kopecký P.) - Richtr T., Zadražil A., Rublič L.

 

Góly: 19‘, 37‘ a 55‘ Rublič L., 80‘ Zadražil A.

Asistence: 2x Zadražil A., Maršoun L., Klíma P.

ŽK: 70‘ Zadražil A.

foto ze zápasu

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem