KP MD 13.kolo: SK Slavia Velký Borek - FK Kunice

SK Slavia Velký Borek - FK Kunice 2:5 (1:3)

Závěr podzimní části s sebou přináší klasické listopadové počasí a tak se zápas 13.kola odehrál na podmáčeném a velmi těžkém terénu na hřišti ve Velkém Borku. Před tímto zápasem nám v tabulce patřilo 12. a soupeři 11.místo s rozdílem pouze jednoho bodu. Od úvodních minut jsme byli lepším týmem, soupeře jsme přehrávali ve středu hřiště a častěji jsme se dostávali k nebezpečnému zakončení.

Ve 3.min vybojoval míč Petr Klíma a chytrou nahrávkou vybídl Hoftu k samostatnému sólu, ten však domácího brankáře nepřekonal. O minutu později jsme zahrávali VPK, Klíma krásně obstřelil zeď, ale soupeřův brankář se blýskl dalším povedeným zákrokem. Skóre se tak měnilo až v 9.min, Židlík poslal kolmici mezi obránce, tam si zaběhl Rublič a lehkou tečí obhodil brankáře 0:1. 11.min přinesla šance na obou stranách, nejprve zahrozili domácí, ale náš gólman včasným vyběhnutím zabránil gólu a navíc dlouhým výkopem poslal do šance Patrika Kopeckého, jehož střelu ale domácí brankář vytěsnil na roh. Jako zkušený mazák si v 18.min počínal Kuba Korityák, který se u rohového praporku zbavil dvou bránících hráčů, následně si poradil i s protihráči v pokutovém území a ve finále předložil tutovku před prázdnou bránu, kde Hofta pohodlně zvýšil na 0:2. V rozmezí mezi 22. a 23.minutou zahrával soupeř celkem čtyřikrát rohový kop. Při posledním pokusu letěl míč na přední tyč a bylo z toho snížení na 1:2. Do poločasové přestávky se ještě jednou měnilo skóre. Ve 34.min zahrával Rublič rohový kop, na zadní tyči se prosadil Mlčák a bylo to 1:3. V samotném závěru měli domácí blízko ke kontaktnímu gólu, ale brankář Němčanský využil délky svých paží a nebezpečnou střelu vyrazil mimo brankové tyče.

Do druhé půle jsme vystřídali všechny své náhradníky a pokračovali v dobře rozehraném utkání. Ve 42.min jsme se poněkud nechali unést útočnou aktivitou a domácí tak mohli jít do přečíslení dva na jednoho, ale tuto brejkovou situaci ani nezakončili. Přestože jsme měli v utkání herní převahu, tak jsme v 52.min podruhé inkasovali. Příčinou bylo nedorozumění mezi obránci a naším brankářem, který si sice zakřičel „mám“ ale přes bránící hráče se k míči nedostal a soupeř tak snížil na 2:3. Ovšem to bylo ze strany domácích vše a naopak na druhé  straně jsme pojistili vítězství dalšími dvěma góly. V 57.min se po centru Korityáka podruhé v utkání trefil Rublič 2:4 a 78.min uzavřel Tonda Zadražil na konečných 2:5. V poslední minutě byl ještě v pokutovém území nedovoleným způsobem zastaven Klíma a my jsme tak mohli z penalty přidat šestý gól. To se sice Židlíkovi povedlo, ale gólovou oslavu ještě přerušil rozhodčí, který nechal pokutový kop opakovat a napodruhé už byl úspěšnější gólman. Z Borku si tak odvážíme po zaslouženém vítězství všechny tři body.

 

Luděk Rublič, trenér FK Kunice: „Utkání jsme měli od začátku ve své režii, podařilo se nám poměrně rychle vstřelit dva góly a i když soupeř dvakrát za sebou snížil na rozdíl jedné branky, tak konečný výsledek 2:5 zcela odpovídá průběhu zápasu. Jsme rád, že jsme se i na těžkém a rozbahněném terénu dokázali prosadit fotbalově.“

 

Góly: 9‘ a 63‘ Rublič L., 18‘ Hofta J., 34‘ Mlčák Z., 78‘ Zadražil A.

Asistence: 2x. Korityák J., Židlík V. Rublič L., Klíma P

ŽK: --

foto ze zápasu

 

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem