Zimní liga Háje: SK Zbraslav - FK Kunice 1:5 (1:2)

SK Zbraslav – FK Kunice  1:5 (1:2)

První utkání zimní přípravy jsme odehráli v rámci zimního turnaje v Praze na Hájích s týmem SK Zbraslav.  Utkání lze hodnotit jako poměrně povedené a odměnou nám za to je vysoké vítězství 5:1. Přestože jsme v úvodu utkání jasně dominovali v držení míče, tak výsledkem byla jediná střela na branku soupeře.

Naopak v 5.min chyboval náš stoper, který ve snaze odehrát dlouhý míč na útočníka trefil prvního spoluhráče před sebou a s odraženým balonem si zbraslavský útočník poradil a zajistil svému týmu vedení 1:0. S postupem času jsme stále častěji ohrožovali branku soupeře a ve 22.min jsme se dočkali vyrovnání. Po centru Kopty se ve vápně prosadil Klíma a střelou pod břevno srovnal na 1:1. Čtyři minuty před koncem poločasu zahrával Židlík VPK a povedenou střelou k tyči otočil výsledek utkání v náš prospěch 1:2.

Ve druhém poločase v 53 min využil svého důrazu před brankou Tomáš Richtr a výsledkem by vlastní gól zbraslavského obránce a vedení 1:3. V 55.min zahrál soupeřův hráč nešťastně rukou ve svém pokutovém území a hlavní rozhodčí posoudil tuto situaci jako penaltovou. Pokutový kop s přehledem proměnil Zdeněk Mlčák a zvýšil na 1:4 a na konečných 1:5 upravil po hezké kombinační akci Židlík, který si před tím vyměnil míč s nováčkem v našem týmu Filipem Voldřichem a Petrem Klímou.

Luděk Rublič, trenér FK Kunice: „s přístupem hráčů jsem spokojen. Je pravda, že nám soupeř nechal v určitých fázích zápasu poměrně dost času a prostoru a tak se nám snáze dařila kombinace, nic to ovšem nemění na tom, že se hráči snažili plnit to, co jsme si před utkáním řekli.“

Sestava: Heřmánek J. – Korityák J., Kopta F., Smužanica V., Urban J. – Maršoun L., Židlík V., Mlčák Z. – Richtr T., Klíma P., Voldřich F.

Góly: 22‘ Klíma P., 36‘ a 59‘ Židlík V., 53‘ Richtr T., 55‘ Mlčák Z. (P),

Asistence: Kopta F., Mlčák Z., Voldřich F., Klíma P.