KP SŽ 22.kolo: Velim - Kunice

Velim – Kunice 2:1 (1:1)

Sobotní dopoledne bylo ve znamení krásného slunného počasí, navíc hřiště ve Velimi dosahuje špičkových kvalit a tak se nejen hráči, ale i všichni fanoušci mohli těšit na hezký fotbalový zážitek. Drobné obavy obou týmů způsobilo rozhodnutí pana rozhodčího, který trval na tom, že oba pomezní rozhodčí (laici) budou mávat „své útoky“ a nikoli za svou obranou, jak je běžné. Možná právě toto rozhodnutí vneslo do zápasu hodně diskuzí a především náš tým cítil na konci zápasu křivdu.

Do utkání vstoupili lépe naši hráči a v úvodní čtvrthodině se dostali několikrát k zakončení. V 16.min napřáhl ke střele z dálky Procházka a vedli jsme 0:1.  Ovšem naše vedení netrvalo dlouho. O tři minuty později zahrával soupeř rohový kop a první ohrožení naší brány znamenalo vyrovnání na 1:1. Ještě do poločasu měli domácí jednu velkou šanci, ale své sólo gólově nezakončili.

Ve druhém poločase se hrálo opět vyrovnané utkání, ve kterém si obě mužstva dokázala vytvořit několik velmi dobrých příležitostí, nicméně je nutné sportovně přiznat, že domácí šance byly o poznání nebezpečnější. Bohužel černou kaňku na celém jinak vydařeném utkání přinesla předposlední 69.min, domácí hráč dostal dlouhý míč za obranu a své sólo zakončil vítězným gólem na 2:1. V našich očích se jednalo o naprosto neoddiskutovatelný ofsajd, naproti tomu domácí příznivci to viděli zcela v pořádku.

Po fotbalové stránce jsme nebyli horším týmem, ale domácí měli větší vůli po vítězství a tak i díky spornému gólu ze závěru utkání zaslouženě zvítězili 2:1.

Sestava:  Šach M. – Kopta F., Smužanica V., Kočí V. – Rublič L., Klíma P., Zoubek D., Mlčák Z. – Richtr T., Procházka A., Hofta J.

Střídali: Zadražil A., Urban J., Zikán M., Šíma C.

Gól:  16‘Procházka A.

ŽK: 39‘Procházka A.