Historie

Je to už hodně dávno, kdy jsem jako malá fandila mámě na volejbalových turnajích na Osadě U Dubu. Nezapomenu na tu krásnou atmosféru plnou volejbalových soubojů, krásných sportovních výkonů, na povzbuzování diváků a skvělou náladu na hřišti. Na osadě se hrával výborný volejbal, když jsem ještě byla na houbách, tak tam chodívali hrát i reprezentanti, výborně hrály týmy jak mužů, tak i žen.

Tento sport mne nadchnul, tak jsem brzy začala sama aktivně trénovat, prošla všemi žákovskými kategoriemi pražského přeboru a zažila spoustu krásných sportovních zážitků na turnajích smíšených i ženských, šestkových i deblových, v cizině i v Čechách, na osadách i sportovních klubech, na písku i na antuce. Zkrátka, volejbal se dá hrát všude, jakmile se sejdou alespoň čtyři lidé, kteří do toho umí alespoň trochu „plácnout“.

V Kunicích, jako správné sportovně založené obci, se také hrál volejbal, i když podmínky pro jeho rozvoj nebyly nikterak příznivé. Teprve před přibližně dvaceti lety se parta nadšených sportovců nadchla pro výstavbu nového hřiště, a tak vzniklo obecní hřiště „Pod Bytovkami“, kde se začal hrát volejbal pravidelně. Parta lidí okolo Míly Kvise se scházela několikrát týdně, aby se u tohoto úžasného sportu zapotila a také pobavila.Jezdilo se na turnaje do okolí – do Mnichovic, Senohrab, Struhařova, Ondřejova, do Benešova i do Prahy.

Když se v létě 2012 moje desetiletá dcera a její kamarádky začaly ptát po volejbale, přemýšlela jsem, do jakého klubu děti přihlásit. Do Benešova nebo do Prahy?  Znamenalo by to spoustu dojíždění… A uvědomila jsem si, že i kdyby se krásně naučily hrát volejbal, chybí jim tady to podstatné, parta kamarádů, se kterou si můžou jít kdykoliv zahrát.

Byli bychom rádi, aby se VOLEJBAL – nádherný sport, který vyžaduje koordinaci celého těla, bystrou mysl a hlavně týmového ducha – nestal u nás historií. Proto se snažíme předat dalším generacím naší lásku k tomuto sportu, naše zkušenosti a možnost rozvíjet své všestranné tělesné schopnosti. A hlavně – naučit se hrát volejbal a s tímto sportem zažít spoustu krásných sportovních zážitků!